جایگزین صحبت کردن والدین با کودکان

اسباب بازی جایگزین صحبت کردن والدین با کودکان نباشد!

آریاداناک بهترین فروشگاه اسباب بازی برای کودکان شما که با همراهی این سایت علاوه بر خریداسباب بازی میتوانید اطلاعات خود را در زمینه تربیت کودکان خود ارتقا دهید. تاثیر روش فکر کردن والدین بر رفتار کودکان را می دانید؟ را در صفحات دیگر این بلاگ بخوانید.

تحقیقات جدید ما را در درک اینکه چگونه اسباب بازی های الکترونیکی به توسعه زبان کمک می کند، یاری می دهد.

این روزها در هر فروشگاهی که در محلۀ اسباب بازی های کودکان قرار می گیرید برای شما یک سر و صدا ی هیجان انگیز به ارمغان می آورد. با این حال، به جای صداهای هیجان زده از کودکان که ممکن است انتظار داشته باشید، اکثراین صدها از خود اسباب بازی ها حاصل می شود.

با یک فشار انگشت کوچک کودک نوپا، اسباب بازی های پلاستیکی، کلمات جدید واژگان را ارائه می دهند و آهنگ ها ی جدیدی را می خوانند. در حالی که اکثر پدر و مادرها  و مراقبان کودک از صدای اسباب بازی الکتریکی مورد علاقه ی کودک خود  که بار ها و بارها پخش میشود خسته شده اند – بسیاری از ما با وعده این که اسباب بازی ها به یادگیری کودکان ما کمک خواهند کرد قانع شده ایم. این وعده ها توسط دسته بندی های محصولات خود مانند “سیستم های یادگیری الکترونیکی” و “خواندن و نوشتن اسباب بازی ها” به چشم می خورد. نام محصولات، ارزش مورد نظر را با عناوین مانند “من آماده خواندن است” را برجسته کرده اند.

صحبت کردن والدین با کودکان
صحبت کردن والدین با کودکان

 

 

این به این معنا نیست که مشکلات ذاتی با اسباب بازی های الکترونیکی وجود دارد. مشکل این است که این پیام های بازاریابی کوهی از تحقیقات که نشان می دهد که پذیرش زبان یک فرایند اجتماعی محسوب می شود را نادیده می گیرند. یکی از قوی ترین پیش بینی کنندگان توانایی خواندن در مدرسه، میزان مکالمه یک به یک کودک در سه سال اول زندگی است. هیچ تحقیقی نشان نداده است که کودکان از اسباب بازی های الکترونیکی یاد می گیرند. بازی های کامپیوتری به سادگی به اندازه کافی پیچیده نیستند تا تعاملات اجتماعی را ایجاد کنند که آگاهی واژگان و نهایتا کلمات را ایجاد می کنند. یک کودک نیاز به بازخورد و تقویت که با لبخند، زرق و برق، لمس و کلمات پر شده است را دارد. مراکز زبان در مغز کودک در تعاملات فردی رشد می کنند.

مشکل واقعی اسباب بازی های الکترونیکی تنها این نیست که همانطور که قول دادند به آنها آموزش نمی دهند. آنها می توانند در راه آنچه که ما می دانیم کار می کنند: ارتباط والدین و کودک. یک مطالعه اخیر در Pediatrics به بررسی دقیق نحوه تاثیر انواع مختلف اسباب بازی بر این تعاملات والدین و کودک پرداخته است . محققان، اسباب بازی های چوبی سنتی مانند بلوک ها و پازل های مناسب سال، کتاب های هیئت مدیره و اسباب بازی های الکترونیکی که برای کسب زبان به بازار عرضه می شوند، را مقایسه کردند. نتایج قابل توجه بود. معلوم می شود زمانی که اسباب بازی های الکترونیکی موجود هستند والدین به طور قابل توجهی کمتر صحبت می کنند و کمتر پاسخگو می باشند. حداقل سه دلیل احتمالی وجود دارد. اولا والدین باید یک اسباب بازی الکتریکی را قطع کنند تا یک کلمه را در حقیقت بدست آورند. دوم، بسیاری از والدین از داشتن “قدرت تدریجی” در اسباب بازی استفاده می کنند. و در نهایت، اسباب بازی های الکترونیکی یک بخش خوش آمدید برای بسیاری از والدین است که آنها را به عنوان راهی برای سرگرم کردن و مشارکت فرزندان خود استفاده می کنند.

این بدان معنا نیست که در هنگام شام خوردن هیچ زمان و مکانی برای انتقال اسباب بازی الکترونیکی وجود ندارد. این مطالعه به سادگی یک یادآور قدرتمند است که اگر ما اسباب بازی های الکترونیکی را برای  کودکان خود خریداری کنیم تا بتوانیم زبان آنها را تقویت کنیم، بهتر است که تابه ها را در کف آشپزخانه قرار دهیم وهمانطور که ماکارانی را داخل آن میریزیم با کودکمان صحبت کنیم.

و در آخر اینکه سعی کنیم اسباب بازی ها را مطابق سن کودک خود انتخاب کنیم.

پیشنهاد آریاداناک:

نرم چین با کیف

اخبار مرتبط