جورچین چیست

جورچین چیست ؟ و چه تاثیری در کودکان دارد؟(بخش اول)

آریاداناک بهترین فروشگاه اسباب بازی برای کودکان شما که با همراهی این سایت علاوه بر خریداسباب بازی میتوانید اطلاعات خود را در زمینه تربیت کودکان خود ارتقا دهید. تاثیر روش فکر کردن والدین بر رفتار کودکان را می دانید؟ را در صفحات دیگر این بلاگ بخوانید. و در ادامه بخوانید جورچین چیست ؟ و چه تاثیری در کودکان دارد؟

جورچین ابزار بازی بوده است که همه  ما در هر سنین تجربه یکبار استفاده از آن را داشته ایم. اما شاید ندانیم که این اسباب بازی چه تاثیری در کودکان می تواند داشته باشد، چند نمونه از اثرات این بازی را مطالعه نمایید.

مهارت های جسمانی

هماهنگی چشم و دست

وقتی کودک تکه های جورچین را جابه جا می کند، برمی دارد و می چرخاند، ارتباط بین دست و چشم را می آموزد. چشم ها جورچین ها را می بینند و مغز تصور می کند که شکل کلی جورچین چگونه باید باشد یا چه قطعه ای باید پیدا و جای گذاری شود. سپس مغز،‌ چشم ها و دست ها با هم کار می کنند تا آن قطعه را پیدا کنند و آن را در جای مناسب خود بگذارند.

مهارت های حرکتی ظریف

جورچین همانطور که به هماهنگی چشم و دست کمک می کند،‌ به رشد مهارت های حرکتی ظریف هم کمک می کند. مهارت های حرکتی ظریف نیاز به حرکات کوچک و اختصاصی دارد که جورچین آن ها را ممکن می سازد. این مهارت ها برای نوشتن و کارهای مهم دیگر ضروری هستند.

مهارت های حرکتی درشت

مهارت های حرکتی درشت در کودکان با چیدن بلوک های بزرگ و کوچک جورچین ها به آسانی تقویت می شود.
حرکات ظریف و کوچک مانند حرکت انگشتان برای گرفتن قطعات جورچین و گذاشتن آن ها در جای خود، تقویت می شوند و به بهبود مهارت نوشتن کمک می کند.

ادامه دارد…

اخبار مرتبط