فواید بازی های فکری

فواید بازی های فکری و پازل ها برای مغز

آریاداناک بهترین فروشگاه اسباب بازی برای کودکان شما که با همراهی این سایت علاوه بر خریداسباب بازی میتوانید اطلاعات خود را در زمینه تربیت کودکان خود ارتقا دهید. تاثیر روش فکر کردن والدین بر رفتار کودکان را می دانید؟ را در صفحات دیگر این بلاگ بخوانید. و فواید بازی های فکری و پازل ها برای مغز را ادامه مطالعه نمایید.

کودکان دوست دارند بازی کنند و این کار به یادگیری آنها کمک میکند. ایجاد برج های بلوکی استدلال های فضایی و مهارت های حرکتی را به آنها آموزش می دهد. بازی  Crazy Eights و Monopoly باعث ایجاد توانایی های استدلالی ومنطقی در آنها می شود. بزرگسالان نیز باید بازی کنند، اما به نظر نمی رسد که به اندازه کافی از آن استفاده کنند. مغز ما با چالش ها و مشکلات منحصر به فردی که بازی ها و تیزرهای مغز ارائه می دهند تحریک می شود.

 تحقیقات نشان می دهند که مغزهای ما اگر در معرض فعالیت های جدید، از جمله تیزرهای مغزی، بازی های فکری و پازل منطق باشد در بلندمدت بهتر عمل می کنند.

فواید بازی های فکری
فواید بازی های فکری

 

 

مطلب پیشنهادی: تاثیر دوران آموزش ابتدایی در زندگی کودکان

پس واقعا فواید تیزرهای مغزی چیست؟ بر اساس تحقیقات اخیر، برخی از مزایای بازی مغز و پازل منطقی در زیر آمده است:

 • افزایش فعالیت مغز
  • رضایت احساسی و احساس موفقیت را فراهم می کند
  • حافظه و سرعت پردازش را افزایش می دهد
  • خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد
  • تمرکز را بهبود می بخشد
  • کاهش خستگی

به خاطر داشته باشید که تنوع برای به افزایش بهره شما از پازل منطق کار مهم است. فقط روی کلمات یا سودوکو تمرکز نکنید. در عوض، عملکرد مغزی خود را با پرداختن به تیزرهای مغزی متفاوت تقویت کنید.. حتی اگر نمی توانید یک پازل را حل کنید، مغز شما همچنان یک تمرین عالی و بسیار ضروری را دریافت خواهد کرد.

ساز و باز وسایل نقلیه

اخبار مرتبط