مزیت های بازی برای هوش

مزیت های بازی برای هوش انسان ها

همراهان عزیز آریاداناک ارائه دهنده اسباب بازی، بازی فکری در این مطلب اطلاعاتی درباره مزیت های بازی برای هوش انسان ها را در اختیار شما خواهد گذاشت.


وقتی در مورد مزایای بازی های کامپیوتری صحبت به میان می آید، نکات خوبی وجود دارد.  تغییرات برای مغز شما لازم است. بازی کردن بخشی از ساختار یک سبک زندگی سالم مغزی است. اما همانند هر مطلبی که شما در مورد آن فکر می کنید، رعایت اعتدال بهترین روش است. به طور مثال ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بازی در روز می تواند به شما کمک کند.

 مطلب پیشنهادی: اسباب بازی جایگزین صحبت کردن والدین با کودکان نباشد!

 

جورچینه

بازی های دیجیتال باعث کاهش استرس و افسردگی می شوند

یک تحقیقی در سال ۲۰۰۹ از نوع تحقیقات Telemedicine (پزشکی از راه دور) نشان می دهد که افرادی که از مسائل بهداشت روانی مانند استرس و افسردگی رنج می برند، می توانند از طریق بازی های گرافیکی خود را از افسردگی و ناامیدی دور کنند. نتیجه این مطالعات این بود که بازیها در زمان خاصی برای افراد “حالت بی خوابی نسبی” ایجاد می کند که به آنها اجازه می دهد تا از از استرس های خسته کننده روزانه دور باشند.

مزیت های بازی برای هوش
مزیت های بازی برای هوش

 


بازی های کامپیوتری مهارت های تصمیم گیری شما را بهبود می بخشد

اکثر بازی ها به تصمیم گیری در کسری از ثانیه نیاز دارند که می تواند تفاوت بین  مرگ و زندگی واقعی را مشخص کند. دانشمندان علوم انسانی دانشگاه راچستر در یافتند این بازی ها مغز بازیکنان را تمرین می دهند تا بتوانند در دنیای واقعی نیز تصمیم گیری صحیحی انجام دهند. محققان خاطرنشان می کنند که با دادن فرصت به بازیکن برای به دست آوردن اطلاعات از محیط اطراف خود و مجبور کردن آنها به واکنش سریع و با دقت، بازی های اکشن به عنوان یک شبیه ساز برای فرایند تصمیم گیری عمل می کنند.

 


بازی های گرافیکی می توانند سطح نشاط را در زندگی شما بالا ببرند

محققان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی تحقیق دقیقی در مورد جمعیت مسنی انجام دادند تا ببینند آیا ارتباطی بین بازی های ویدئویی و آمادگی ذهنی وجود دارد؟ آنها کشف کردند که سالمندانی که گفته اند که بازی های گرافیکی را گاهی اوقات بازی می کنند، سطح رفاه و شادی عمومی آنها بالاست. و کسانی که بازی های گرافیکی را کمتر انجام داده اند احساسات منفی بیشتری نشان داده اند و بیشتر دچار احتمال افسردگی هستند.

اخبار مرتبط