آموزش

چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند؟

چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند؟

حتما برای شما هم که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستید این سوال پیش آمده که چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند؟

یکی از مدارکی که بسیاری از افراد دارای آن هستند، مدرک فنی و حرفه ای است. این مدرک را کسانی اخذ کرده اند که خواسته اند پس از یک دوره کوتاه تحصیلی وارد بازار کار خود بشوند.

می‌خواهیم بدانیم که چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند و برای مشاغل مختلف، درخواست نیرو دارند. مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای، به تنهایی کافی نمی‌باشد و دارای شرایط خاصی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در این مقاله، سعی شده است تا راهنمایی های لازم برای افرادی که می‌خواهند با این مدرک مهاجرت کنند را داشته باشیم. همچنین کمک خواهیم کرد که بهترین کشور را برای با توجه به شرایط خود، انتخاب کرده و نسبت به مهاجرت اقدام کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمای کاملی از این موضوع را برایتان ارائه دهیم.

برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون های فنی و حرفه ای و دریافت مدرک می توانید اینجا را کلید کنید.

چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند و پذیرش مهاجر دارند؟

همان طور که گفتیم، بسیاری از افراد این سوال را دارند که چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند و نیاز به چه میزان سابقه کاری دارند.

لازم به ذکر است که بگوییم، مدرک فنی و حرفه ای شما باید به گونه ای باشد که قابل ترجمه باشد. همچنین در صورت داشتن تخصص در حرفه مورد نظر، شانس پیدا کردن کار برایتان بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای، به گونه ای مهاجرت کاری است. یعنی شما با پیدا کردن کار، ویزای کار در کشور مقصد را دریافت خواهید کرد و به راحتی به کار خود شروع خواهید نمود. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که آشنایی نسبی با زبان کشور مقصد، می‌تواند کمک کننده شما باشد و یک مزیت محسوب شود.

مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای از طریق تحصیل در دانشگاه

حال می‌خواهیم بگوییم که چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند و می‌توان علاوه بر کار، تحصیل نیز نمود. کشور هایی مانند آلمان، استرالیا و کانادا که امکان مهاجرت از طریق سابقه کار و مهارت فنی را فراهم کرده اند، مهاجرت تحصیلی را نیز به بسیاری از مهاجران واجد شرایط، مهیا کرده اند.

کسانی که می‌خواهند با مدرک فنی و حرفه ای خود مهاجرت کرده و به تحصیل خود ادامه دهند، باید به نکات مهمی توجه داشته باشند. برای مثال، بسیاری از دانشگاه ها، مدارک فنی و حرفه ای 11 ساله و بسیاری نیز 12 ساله را پذیرش می‌کنند. باید حتما قبل از اقدام به مهاجرت، به این نکات توجه داشت تا بعدا دچار مشکل نشویم.

برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون های فنی و حرفه ای و دریافت مدرک می توانید اینجا را کلید کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت با مدرک فنی

بسیاری از افراد دوست دارند تا پس از دریافت مدرک خود، وارد بازار کار شوند. این افراد پس از این که در کشور خود کار کردند و سابقه کاری خوبی را برای خود ساختند، می‌توانند به کشورهایی مانند آلمان، کانادا، آمریکا و یا استرالیا مهاجرت کنند.

این کشور ها امکان پیدا کردن کار با مدرک فنی و حرفه ای را به مهاجران خود داده اند. البته، نسبت به شرایط افراد، باید در انتخاب کشور دقت کنند. زیرا شرایط اقتصادی و هزینه های کشور مقصد و همچنین زبان کشور مقصد نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

رشته هایی که بیشترین بازار کار را در کشورهای مقصد دارند، رشته های عکاسی، خیاطی، برق و الکترونیک و کامپیوتر است. این رشته ها در تمام کشور ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

کشورهایی مانند اتریش، ترکیه و فرانسه نیز از جمله کشور هایی هستند که با این رشته های تحصیلی، پذیرش مهاجر دارند. البته، شرایط پذیرش در کشور ترکیه نسبت به سایر کشورها راحت تر است.

2 دیدگاه در “چه کشورهایی مدرک فنی و حرفه ای را تایید می‌کنند؟

  1. همتی گفت:

    چقدر عالی من اطلاعی نداشتم

  2. سحر خدابخشی گفت:

    خیلی مطالب مفیدی میذارید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *