فروشگاه اینترنتی

کیف چرم طبیعی را چگونه تشخیص دهیم؟

کیف-چرم-طبیعی-را-چگونه-تشخیص-دهیم؟

خریدن یک کیف چرم طبیعی ممکن است برای بیشتر افراد کمی گیج کننده باشد که با توجه به وجود کالاهای فیک و تقلبی چندان دور از ذهن نیست. برای اینکه بتوانید یک کیف چرمی اصل را از کالاهای فیک تشخیص بدهید باید اصولی را رعایت کنید.

برای آشنایی با راهکارهای تشخیص کیف چرم با ما همراه باشید.

بوی چرم

کیف چرم طبیعی و هر وسیله دیگری که با چرم اصل تولید شده باشد از بوی خاصی برخوردار است. ممکن است تشخیص چرم اصل به وسیله بو کردن برای بیشتر افراد کار دشواری باشد. اما باید توجه داشته باشید که چرم طبیعی بویی شبیه به کپک زدگی و کهنگی دارد در صورتی که از کیف چرم بوی پلاستیک استشمام کردید کیف شما تقلبی است.

طرح و یکنواختی کیف چرم

یکی از مهم ترین روش های تشخیص کیف چرم طبیعی توجه کردن به طرح کلی چرم استفاده شده و امتحان کردن میزان ضخامت آن در نقاط مختلف بسیار تاثیر گذار است. با توجه به اینکه چرم های مصنوعی به وسیله ی ماشین تولید می شود بنابراین از ساختاری یکنواخت برخوردار هستند در صورتی که چرم های طبیعی از چنین مشخصاتی برخوردار نیستند. افراد می توانند سطح آن را با دست امتحان کرده و متوجه سطح ناهماهنگ و ناصاف آن شوند. این مسئله حتی با نگاه کردن هم قابل تشخیص است.

تست سوزاندن چرم

مطمئنا هیچ فروشنده ای به شما اجازه نمی دهد که قسمتی از کیف چرم را بسوزانید. در صورتی که قصد دارید برای خودتان کیف چرم سفارش دهید قبل از دوختن می توانید یک قسمت از چرم مورد نظرتان را بسوزانید در صورتی که چرم مورد نظر مانند پلاستیک در مجاورت گرما جمع شد نشانه ی این است که چرم مورد نظر تقلبی است.

از دیگر روش های تشخیص کیف چرم طبیعی می توانید بخشی از کیف را خم کنید یا انعکاس نور را بر روی چرم بررسی کنید. کیف چرم اصل در مقابل خمیدگی و فشار مقاومت کرده و دچار تغییر شکل نمی شود. اما پلاستیک و چرم مصنوعی در برابر تاخوردگی مقاوم نبوده و رد تاشدگی بر روی آن مشاهده خواهد شد.

مقاومت در برابر جذب آب

در صورتی که کیف چرم شما آب را به خود جذب نمی کند و قطرات آب از روی آن سر می خورند یک کالای تقلبی را خریداری کرده اید. چرم طبیعی آب را به خود جذب می کند می توانید از این ویژگی برای شناسایی اصلی بودن کیف های چرمی کمک بگیرید.

پرز چرم

در صورتی که کیف خریداری شده توسط شما چرم باشد بخش داخلی آن به شکل پرز دار است.

بررسی لبه ها و کناره های کیف

چرم طبیعی از یک بافت بسیار ظریف و حساس برخوردار است بنابراین نمی توان بر روی آن برش های زیادی ایجاد کرد. به حالت لبه ها و بند کیف دقت کنید در صورتی که این قسمت های کیف دارای ناهمواری است از چرم اصل ساخته شده است در غیر این صورت چرم مصنوعی است.

سوراخ نشدن چرم

افراد حرفه ای در تشخیص کیف های چرم طبیعی حتما به این نکته اشاره خواهند کرد که شما نمی توانید با استفاده از یک شی نوک تیز به سادگی چرم را سوراخ کنید برای این کار نیاز به سمبه است که در برخی موارد برای سوراخ کردن به وسیله سمبه نیاز به چکش وجود دارد.

کشیدگی

چرم در مقابل کشیدگی بسیار مقاوم است و پاره نمی شود. البته هیچ فروشنده ای به شما اجازه نمی دهد کیف را پاره کنید یا تست کشیدگی و سوختگی را انجام بدهید بنابراین بهتر است از روش هایی نظیر بو و لمس کردن و جذب آب توسط چرم طبیعی را تشخیص دهید و محصولی طبیعی را خریداری کنید.