نمایشگاه

افتتاحیه دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در سوریه

افتتاحیه-دومین-نمایشگاه-اختصاصی-ایران-در-سوریه

به گزارش مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی آریاداناک از دمشق، افتتاحیه دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در سوریه در مرکز بین المللی نمایشگاه‌ های دمشق و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و نیز وزیر اقتصاد سوریه و شماری از بازرگانان و سرمایه گذاران دو کشور برگزار گردید.

بسیاری از بازرگانان حاضر در نمایشگاه، توانمندی‌ های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌ های اقتصادی را تحسین و آن را گامی بلند در مسیر ارتقای همکاری‌ های اقتصادی دو کشور ارزیابی کردند.

در این نمایشگاه که در مساحت ۴ هزار متر مربع برپاست، ۱۶۴ شرکت از کشورمان توانمندی‌ های خود را در زمینه‌ های مختلف به نمایش گذاشتند.

سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت کشورمان در اظهاراتی در جمع خبرنگاران ضمن ابراز علاقمندی برای فعال شدن مجدد ظرفیت‌ های اقتصادی و صنعتی سوریه و بازیابی اقتصاد این کشور، برای سرمایه گذاری مشترک در سوریه به منظور تامین مصارف داخلی و صادرات به کشور‌های منطقه اعلام آمادگی کرد.

فهد درویش که مسئولیت اتاق بازرگانی مشترک با ایران را برعهده دارد، برگزاری این نمایشگاه‌ های در شرایط سخت اقتصادی فعلی سوریه را مهم ارزیابی کرد، چرا که در بهبود شرایط اقتصادی سوریه و در مقابله با تحریم‌ های ظالمانه نقش به سزایی دارد و همچنین روابط دو کشور را مستحکم‌ تر می‌ سازد.