کارآفرینی

ایده های برتر در حوزه اشتغال، به سرمایه گذاران متصل می شوند

ایده های برتر در حوزه اشتغال، به سرمایه گذاران متصل می شوند

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ایده های برتر در حوزه اشتغال، به سرمایه گذاران متصل می شوند.

افراد برگزیده در جشنواره ملی ایده های برتر اشتغالزا و کارآفرینی کشور؛ تسهیلات لازم را برای اجرایی کردن ایده های شان دریافت و به سرمایه گذاران متصل می شوند.

به گزارش مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی آریاداناک، دکتر رحیم سرهنگی، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر، در خصوص اتفاقات مثبتی که برای افرادی که در جشنواره ملی ایده های برتر اشتغالزا و کارآفرینی کشور شرکت می‌کنند، توضیحاتی ارائه کرد.

رحیم سرهنگی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد جوان و تحصیلکرده به دنبال عملیاتی کردن ایده های کارآفرینانه خود هستند گفت: از ایده های برتر استانی یا ملی در جشنواره با تخصیص تسهیلات و معرفی به سرمایه گذاران حمایت می شود.

سرهنگی تصریح کرد: افرادی که علاقه مند به اجرایی کردن ایده خود نیستند، می توانند آن را در پلتفرم “ایده بازار” که به همین منظور در حال طراحی است در معرض فروش بگذارند.

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی در ادامه تاکید کرد: ایده هایی که به مراحل پایانی نرسیده و برتر نشده اند، ولی ایده خوبی محسوب می شوند، برای یافتن سرمایه گذار در ایده بازار در معرض نمایش گذاشته می شوند یا در کارگروه استانی تصمیم گرفته می شود برای عملیاتی شدن آن، تسهیلات از منابع مختلف تخصیص داده شود.

سرهنگی در پایان به این نکته نیز اشاره کرد و گفت: در زمان ثبت ایده، از ایده پرداز در خصوص تمایلش برای در معرض عموم قرار گرفتن یا نگرفتن ایده، سوال می شود.

نخستین جشنواره ایده های برتر اشتغالزا و کارآفرینی

فراخوان نخستین جشنواره ایده های برتر اشتغالزا و کارآفرینی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شد.

به گزارش مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی آریاداناک، در متن فراخوان این جشنواره آمده است: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با عنایت به رویکرد دولت سیزدهم در خصوص تلاش برای ایجاد و تثبیت اشتغال و به منظور شناخت ایده پردازان خلاق و فرصت های ویژه اشتغال در مناطق مختلف کشور، اقدام به شناسایی و کمک به عملیاتی نمودن ایده های برتر اشتغالزا کرده است.

توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده های برتر و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده های برتر و صاحبان ایده، فراهم نمودن زمینه حمایت از ایده های برتر اشتغالزا و عملیاتی نمودن آنها و کمک به اشتغال پایدار در کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

ایده های برتر در حوزه اشتغال، به سرمایه گذاران متصل می شوند

بر اساس این فراخوان، صاحبان ایده در سراسر کشور می توانند در بازه زمانی 20 دی لغایت 10 بهمن ماه سال جاری با مراجعه به سامانه کارآفرینان برتر به نشانی زیر نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند :

https://karafarinanebartar.mcls.gov.ir

ایده های ارائه شده علاوه بر حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی به صورت کلی، مباحثی از قبیل ؛ اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان، معلولین، معتادین بهبودیافته، زندانیان آزادشده، زنان سرپرست خانوار، اشتغال مرتبط با محیط زیست (کارآفرینی سبز)، اشتغال در مناطق کمتر برخوردار، اشتغال در مناطق روستایی و اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی مکران را در بر می گیرد.

برترین ایده ها بر اساس نوآورانه بودن، میزان امکان پذیری اجرای ایده ها، تاثیر بر اشتغال کشور و تعداد اشتغال ایجادی، پایدار بودن اشتغال و نیاز به منابع مالی کمتر برای اجرای آن ایده، ارزیابی می شوند.