آموزش, مشاوره

تست شخصیت شناسی MBTI چه کاربردی دارد؟

mbtiexam

تست MBTI یکی از معتبرترین آزمون‌های مبحث شخصیت‌شناسی است و به شما کمک می‌کند تا دید دقیق‌تری نسبت به زوایای مختلف شخصیتی خود پیدا کنید.

با انجام این آزمون متوجه خواهید شد که ترجیحات شما درباره موضوعات مختلف زندگی حرفه‌ای و شخصی چیست و با بررسی ۴ بُعد شخصیتی (برون‌گرایی/ درونگرایی- حسی/ شهودی بودن-احساسی/ منطقی بودن-ناظر/ قاضی بودن)، امکان این به وجود می‌آید که دریابید در کدام گروه از تیپ‌های شخصیتی ۱۶ گانه‌ای که حاصل ترکیب این ۴ بُعد هستند، قرار دارید.

نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید، رعایت صداقت در انجام این آزمون است. لازم نیست گزینه‌ای را که فکر می‌کنید، بهتر است انتخاب کنید بلکه باید موردی را که درباره شما واقعیت دارد، انتخاب کنید.

اگر در یک جمع‌بندی منظم مانند قالب و شکل این آزمون نسبت به ترجیحات خود در زمینه زندگی شخصی و حرفه‌ای آگاهی به دست بیاورید، راحت‌تر می‌توانید برای خود تصمیم‌ بگیرید و ارتباطات بهتری هم با اطرافیان خود ایجاد خواهید کرد.

چرا باید تست mbti را انجام بدهید؟

تست MBTI شناخته‌شده‌ترین آزمون شخصیت‌شناسی و تست روانشناسی است.

یکی از بهترین روش‌ها برای توسعه و رشد فردی در زندگی هم چیزی نیست جز واقف شدن به ابعاد مختلفی که شخصیت‌تان دارد. پس اگر در این آزمون شرکت کنید بهتر متوجه می‌شوید که برون‌گرا هستید یا درون‌گرا؟ به صورت حسی، محیط پیرامون خود را درک می‌کنید یا از شهودتان بهره می‌برید؟

اگر پای تصمیم‌گیری به میان باشد به احساستان متکی هستید یا منطق و فکرتان و نهایتا نسبت به آنچه در اطراف‌تان اتفاق می‌افتد نقش ناظری مشاهده‌گر را ایفا می‌کنید یا وقایع را داوری می‌کنید و با قضاوت‌های‌تان سعی در اثرگذاری روی محیط دارید.

این آزمون با بررسی این ۴ مولفه باعث به وجود آمدن ۱۶ تیپ شخصیتی می‌شود.

تیپ‌هایی که هیچ‌یک بر دیگری برتری ندارند و برای شکل دادن به داستان‌های آدم‌ها روی زمین و پیش‌برد زندگی ضروری و لازم هستند.

با شرکت در آزمون شخصیت شناسی MBTI در آکادمی مهارتی و کاربردی آریاداناک خود و اطرافیان‌تان را بهتر بشناسید و مدیریت دقیق‌تری روی رفتارها و اعمال‌تان پیدا کنید.