کارآفرینی, مشاوره, نمایشگاه

درخشش زنان در توسعه و سازندگی اقتصادی

درخشش زنان در توسعه و سازندگی اقتصادی

در طول تاریخ بشریت، زنان به شکل های مختلف با مدیریت هزینه های خانواده یا مشاغل خانگی در اقتصاد خانواده و متعاقبا جامعه تاثیرگذار بوده اند اما امروز، با زندگی مدرن این نقش توسعه یافته و به بلندترین قله های خود رسیده است تا جاییکه به جرات می توان ادعا کرد که زنان رفیع ترین درجات اجتماعی، علمی، اقتصادی و… را به خود اختصاص داده و عامل مهمی در توسعه به شمار می روند.

درخشش زنان در توسعه و سازندگی اقتصادی ، چرخ های اقتصاد کشور را به حرکت در آورده و با ایجاد تشکل و هم افزایی اثرات چشمگیری در بخش های مختلف اقتصادی داشته اند.

درخشش زنان در توسعه و سازندگی اقتصادی در گردهمایی زنان فعال اقتصادی

به گزارش روابط عمومی گروه آریاداناک نخستین گردهمایی بزرگ زنان فعال اقتصادی کشور یکشنبه ۱۷ دی ماه ۱۴۰۲ در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد. در این همایش بیش از ۵۰۰ نفر از بانوان تاثیرگذار در اقتصاد کشور از سراسر کشور  که اغلب در حوزه صنعت ساختمان فعال هستند حضور داشتند.

اولین سخنران این همایش مرجان هوشیار رییس انجمن صنفی کارفرمایی زنان فعال اقتصادی ساختمانی بود؛ وی گفت: این انجمن از سال ۹۷ با مشاوره جمعی از بزرگان تشکلی و آقای دکتر سیفی ایجاد شده است. انجمن تلاش کرد خردجمعی و همفکری را در قالب یک تشکل مطرح کند حتی در دوران کرونا نیز فعالیت انجمن متوقف نشد و به کار خود ادامه داد.

مرجان-هوشیار-رییس-انجمن-صنفی-کارفرمایی-زنان-فعال-اقتصادی-ساختمانی

این انجمن در راستای اهداف بین المللی با کشورهایی مانند استرالیا تعامل دارد. ما امروز به تجربه های جدید و آشنایی با استانداردهای بین المللی نیاز داریم. در این انجمن ما علاقمندیم که با آموزش های مداوم و بهره گیری تجارب دنیا قوانین کسب و کار را آموزش دهیم.

این تشکل از حقوق اعضای خود در سازمان های مختلف دفاع می کند زنان ایران تازه وارد بازار اقتصاد ایران شده اند با این وجود نرخ مشارکت زنان تحصیل کرده بالا بوده است.

ما در حال مشق اجماع عقلی زنان در یک صنف خاص هستیم. انجمن ما قصد دارد که راه را از بیراهه جدا کند تا به آیندگان کمک کنیم. در این انجمن ما انتفاع مالی نداریم زنان این سرزمین جمع شده اند تا به نوکارآفرینان کمک کنند.

رییس کانون کارفرمایان استان تهران، دکتر حمید رضا سیفی در این گردهمایی حضور داشته و این گونه عنوان کردند: یک ملت برای پایداری و تاب آوری باید هویت ملی و باور خانوادگی داشته باشد.

زن، هویت ملی را شکل داده و بذر ایمان را می کارد حضور بانوان برای رشد اقتصادی کشور لازم است در حالیکه ۶۳ درصد فارغ التحصیلان ما خانم ها هستند اما زنان شاغل در کشور کم هستند. خانم ها در حوزه ی کارشناسی بسیار قوی عمل کردند در بستر اجتماعی و مدیریت زن مکمل مرد است؛ خانم ها نباید تبدیل به کارشناس شوند و باید در جایگاه کاربردی قرار بگیرند متن اصلی قدرت خانم ها در این سرزمین حضور در تشکل هاست. از اینکه زنان اقتصادی ساختمانی دور هم جمع شدند و چنین تشکلی را به وجود آوردند بسیار خوشحالم.

جناب آقای مهندس کشتکار مدیرعامل مجموعه میکامال کیش و برنده جایزه تندیس نقره‌ای و رتبه دوم مرکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا در حوزه مارکتینگ در سال ۲۰۲۳ در این گردهمایی حضور داشته اینطور عنوان کردند: به گردهمایی زنان فعال اقتصادی آمده اند تا در ابتدا به خود افتخار کنند که در کنار زنان و دختران فعال و پر تلاش سرزمینمان قرار گرفته اند و به دختران و زنان این سرزمین که شبانه روز برای اقتصاد کشور و اهداف خود می جنگند و چندین برابر مردان تلاش می کنند تا بتوانند هدف های کاری خود را دنبال کنند می بالد؛ ایشان همچنین خاطرنشان کرد که شما زنان سرزمین من در راه رسیدن به اهداف خود نشان دادید بسیار قوی هستید به گونه ای که باید از شما آموخت و یاد گرفت و در مجموعه میکامال نیز زنان و دخترانی‌ حضور دارند که با قدرت و توانمندی آنان میکامال نیز قدرت یافت.

خانم-دکتر-آناهیتا-شهنواز-مدیرعامل-مدرسه-عالی-کسب-و-کار-ماهان

سرکار خانم دکتر آناهیتا شهنواز مدیرعامل مدرسه عالی کسب و کار ماهان در گردهمایی زنان فعال اقتصادی کشور حضور داشته و بیان کردند: پس از بیست سال تجربه ماهان در برگزاری دوره های مدیریت عالی و راهبردی کسب و کار  و دوره های آموزشی رهبری برای اولین بار ورود به صنعت ساختمان داشته و دوره آموزش بیزینس مستری ساختمان توسط مجموعه ماهان طراحی شده که مناسب افرادی ست که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت دارند؛ و این صرفا یک دوره آموزشی نیست که فقط ماژول های آموزشی در آن وجود داشته باشد بلکه در این دوره مهارت های رهبری و کاربردی مدیریتی شما را ارتقا خواهد دهد و در واقع این دوره بر اساس نیاز متخصصان حوزه صنعت ساختمان تهیه شده و کنار تخصص شمادر ساختمان و معماری بینش شما را برای رهبری و مدیریت این حوزه ارتقا خواهد داد.

در واقع برای تمامی ماژول های آموزشی این دوره پروژه هایی تعریف می شود که می توانید آن را در کسب و کار خود اجرایی کنید و کوچ های راهنمای ماهان در تمام طول مسیر کنار شما می باشند تا با راهکارهایی تازه کسب و کار خود را در صنعت ساختمان رونق ببخشید و اتفاقی که افتاده این است که بخشی از این دوره توسط انجمن صنفی کارفرمایی زنان فعال اقتصادی ساختمانی بورسیه شده و همراهان این انجمن می توانند با بورسیه آموزشی انجمن در این دوره آموزشی تخصصی حضور پیدا کنند. ما در کنار انجمن حضور داریم تا بتوانیم تعهد بیست ساله خودمان به تعالی را  در حوزه صنعت ساختمان به ویژه برای بانوان عزیز ایجاد کنیم.

گردهمایی-زنان-فعال-اقتصادی

لازم به ذکر است در این گردهمایی گروه هنری دف نوازان آوا نیز حضور داشتند و بانوان نوازنده با نوازندگی سازهای‌ ایرانی هنر خود را به نمایش گذاشتند همچنین  این گردهمایی به همت انجمن صنفی کارفرمایی زنان فعال اقتصادی با حمایت معنوی برندهای مطرح در صنعت ساختمان شکل گرفته لازم به ذکر است از این بین گروه آریاداناک به عنوان مجری و حامی معنوی این گردهمایی در کنار انجمن حضور داشتند.