کارآفرینی

نشست کانون کشوری مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و معاونت آموزشی سازمان فنی حرفه ای

نشست-کانون-کشوری-مراکز-مشاوره-و-خدمات-کارآفرینی-و-معاونت-آموزشی-سازمان-فنی-حرفه-ای-1024x647

به گزارش روابط عمومی مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی آریاداناک نشست کانون کشوری مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و معاونت آموزشی سازمان فنی حرفه ای برگزار شد.

در این نشست که پس از انتصاب آقای دکتر شاه پسند معاون جدید آموزش سازمان برگزار می شد از طرف کانون، آقای مهندس محمودجانی درمیان رئیس کانون و آقای دکتر غلامرضا حبیبی دبیر کانون کشوری مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی و از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز آقای دکتر محمدرضا شاه پسند معاون آموزش جدید سازمان، آقای دکتر عرفان منش مدیر کل راهبری اجرای آموزش سازمان و آقای دکتر آلی حضور داشتند.

در این جلسه تفاهم نامه فیمابین مرور شد. رئیس کانون، ضمن تبریک انتصاب آقای دکتر شاه پسند، با توجه به سوابق و پیشینه ایشان، ابراز امیدواری کرد که این امر، سرآغاز تحولات و اقدامات ارزشمند در حوزه آموزش فنی حرفه ای کشور باشد. وی همچنین گزارشی از عملکرد کانون و مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ارائه کرد.

سپس معاون آموزشی سازمان، همکاری سازمان و آموزشگاه های فنی حرفه ای با مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی را ضروری برشمرد و از آن استقبال کرد. وی از همکاران خود در معاونت خواست که این موضوع را پیگیری کنند.

در این راستا قرار شد با توجه به برنامه طرفین، جلسه بعدی کارگروه مشترک، طی 2 هفته آینده برگزار شود.

همچنین بنا شد بصورت آزمایشی، اداره مراکز خدمات تخصصی کارآفرینی به مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی واگذار شود.

در این جلسه، آقای مهندس محمود جانی درمیان رئیس کانون و آقای دکتر غلامرضا حبیبی دبیر کانون، ضمن تبریک انتصاب آقای دکتر حسینی نیا، دانش، تخصص و تجربه ایشان را دستمایه ارزشمندی برای اعتلای سازمان و آموزش های فنی و حرفه ای در کشور دانستند و در ادامه به معرفی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی (شامل مراکز مشاوره، مراکز شتابدهنده، فضای کاری مشترک و کافه کارآفرینی) و دستاوردهای آنها پرداختند.

در این جلسه، تفاهم نامه میان کانون و سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور مرور شد. این تفاهم نامه 3 جانبه در ابتدای سال جاری به امضای رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس کانون کشوری مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی رسیده بود.

در این نشست، آقای دکتر حسینی نیا اعلام کرد که سیاست سازمان در دوره جدید، تداوم اجرای تفاهم نامه و توسعه همکاری ها با مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی خواهد بود. وی گفت همکاری سازمان با کانون، ادامه و توسعه خواهد یافت.

ایشان همچنین از معاون آموزشی سازمان و مسئولین کانون خواست که تفاهم نامه فیمابین هر چه سریعتر پیگیری شود.