نمایشگاه

نمایشگاه توانمندی های ایران در سوریه برگزار می‌ شود

نمایشگاه-توانمندی-های-ایران-در-سوریه-برگزار-می_-شود

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ های ایران در سوریه در آبان ماه خبر داد.

کیوان کاشفی گفت: مجوز برگزاری این نمایشگاه توسط وزارت اقتصاد سوریه صادر شده و شرکت نمایشگاه بین‌ المللی ایران و اتاق مشترک ایران و سوریه در برگزاری آن همکاری خواهند داشت.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران ابراز امیدواری کرد، با اخذ مجوزهای مربوط و تخصیص مشوق‌ های صادراتی برای شرکت کنندگان بتوانیم این نمایشگاه را در آبان ماه برگزار کنیم.

وی از اهمیت این نمایشگاه برای افزایش مبادلات اقتصادی بین دو کشور یاد کرد و افزود: فرصت مناسبی برای ارائه توانمندی‌ ها و محصولات تولیدی کشور ایران در این نمایشگاه به وجود خواهد آمد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه سپس با تاکید بر لزوم افزایش تعاملات اقتصادی بین ایران و سوریه، این مهم را نیازمند همکاری‌ های دو کشور و فراهم کردن برخی زیرساخت‌ ها دانست.

کاشفی از مذاکرات فشرده و مداوم مسئولین دو کشور برای تسریع در امر حمل و نقل بین ایران و سوریه، افزایش پروازها، امکان انجام تبادلات مالی بین بانک‌ ها و صرافی‌ های دو کشور خبر داد که مجموع این موارد گامی مهم برای بهبود تعاملات تجاری بین دو طرف است.

وی اظهار امیدواری کرد، با استقرار دولت جدید نیز شاهد تلاش بیشتر برای اجرای تفاهم نامه‌ های اقتصادی که از پیش بین دو کشور منعقد شده، باشیم.

کاشفی همچنین از تدوین برنامه مستقل بلندمدت برای حضور شرکت‌ های ایرانی در بازسازی سوریه و مشارکت در پروژه‌ های مختلف عمرانی و بازسازی در این کشور خبر داد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه اشاره ای هم به وضعیت کنونی تجارت با سوریه داشت و با بیان اینکه در چهار ماهه اول امسال ۶۶ میلیون دلار کالا به سوریه صادر شده، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳۶ درصدی داشته است.

وی از برنامه‌ریزی برای صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری به این کشور در سال ۱۴۰۰ خبر داد و یادآور شد: در صورت تحقق این هدفگذاری، رشد ۸۰ درصدی صادرات را نسبت به سال قبل شاهد خواهیم بود.

برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در دمشق سوریه 2021-1400

در راستای معرفی ظرفیت های صادراتی ایران به کشورهای همجوار و بر اساس برنامه های سازمان توسعه تجارت ایران، جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اختصاصی خود در کشور سوریه که از 24 الی 28 آبان ماه با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران توسط شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و با همکاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه، ستاد توسعه روابط ایران و سوریه و وزارت امورخارجه برگزار می‌شود.

بزرگترین و مهمترین نمایشگاه سوریه در شرایطی برگزار خواهد شد که موضوع بازسازی سوریه به صورت همه جانبه مورد توجه و عنایت جهانیان قرار گرفته است و جمهوری اسلامی ایران‌ در این بازسازی می تواند اصلی ترین نقش را داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام لطفا اینجا کلیک کنید.

در این نمایشگاه، در‌ گروه های کالایی‌ زیر‌ می‌توان‌ مشارکت‌ نمود:‌

صنعتی‌، تولیدی، کشاورزی، موادغذایی، نساجی، نفـت،‌ گاز و پتروشیمی، آرایشی‌ و‌ بهداشتی، پزشکی، صنـعت، آب،‌‌ بـرق،‌ گاز،‌ مخابرات‌،‌ صدور خدمات‌ فنی‌ و‌ مهندسی،‌ آموزش‌ و‌ پژوهش،‌‌ مـواد و‌ مصالح‌ ساختمانی،‌‌ تاسیسات‌ سرمایشی‌ و گرمایشی،‌‌ صنعت‌ احداث ‌و‌ انرژی‌،‌ فنـاوری‌ های ‌نوین‌‌ مسکن‌ و‌ ساختمان‌،‌ چـوب ‌و‌ کاغذ‌،‌ ایزولاسیون، شوینده‌ ها، خودرو، بـانک ‌و‌ بیمه‌، در و پنجره، الکترونیک ‌و کامپیوتر، تجهیزات ورزشی، لوازم خانگی، مبلمان منزل و اداری، یراق آلات، کف پوش، شیرینی و شکلات و نان، حمل و نقل، چاپ و بسته‌ بندی، ‌مجتمع‌ های ‌تجاری ‌و فروشگاه‌ ها‌ و‌ رستوران‌های‌ بـزرگ‌ و‌ زنجیره‌ ای، لوله‌ و‌ اتصالات،‌ فناوری‌ های‌ نوین، ‌تجهیزات‌ پزشکی ‌وبیـمارستانی، دارو و درمان، رنگ و رزین، متالوژی، تجهیزات صنعت هوانوردی، لوستر و چراغ و سایر توانمندی ها و فعالیت های مرتبط.

آخرین مهلت تکمیل ثبت‌نام در این نمایشگاه 15 شهریور ماه سال جاری بوده و حضور در این نمایشگاه با توجه به توافق شرکت سهامی نمایشگاهی بین المللی ایران و طرف سوری با حداقل هزینه ها خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت آریاداناک در قسمت فرم نمایشگاه اطلاعات لازم را کسب نمایید همچنین شما می توانید از طریق شماره تلفن 72084000-021 با واحد پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام لطفا اینجا کلیک کنید.