کارآفرینی, مشاوره

چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟

برای اینکه بدانیم چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟ باید در ابتدا با برخی از مفاهیم و موارد مربوط به تبلیغات در گوگل آشنا شویم.

یکی از مسیرهای تبلیغاتی وب سایت در گوگل، ادوردز است؛ گوگل ادوردز، سیستمی است که گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است.

در روش تبلیغاتی گوگل ادوردز متن تبلیغ در نتایج گوگل برای کوئری های مرتبط نشان داده می شود. این یک سیستم پرداخت به ازای کلیک ( PPC یا Pay-per-click) است.

این موضوع بدین معنی است که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر بر روی تبلیغتان کلیک کرده باشد.

در گوگل ادوردز تبلیغ به شکل متن کوتاهی ظاهر می شود که در برگیرنده دو عنوان، توضیحات و لینک URL به سایت یا صفحه خاصی از سایت است. تبلیغ جایی از صفحه نتایج دیده می شود که شما می خواهید.

معمولا تبلیغات در بالا و پایین نتایج جستجوی طبیعی ظاهر خواهد شد. شما می توانید بر اساس مزایده خود، جایگاه تبلیغ را نیز مشخص کنید.

تحقیقات انجام شده نشان داده است که 87 درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی‌ کنند. علاوه بر این هر چقدر تبلیغ شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدیدکنندگان بیشتری به خود جذب می کند و کاربران بیشتر از سایر تبلیغ ها بر روی آن کلیک می کنند.

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

واضح است که تفاوتی بین نوع بازدیدکنندگان در سایت وجود دارد. بازدیدکنندگانی که ممکن است سایت را در نتایج طبیعی گوگل پیدا کرده باشند رفتار متفاوتی با بازدیدکنندگانی که از طریق گوگل ادوردز وارد سایت شده اند خواهند داشت. دلیل این امر بسیار ساده است.

ترافیکی که از طریق جستجو و گشت و گذار به عبارتی سئو به دست آمده باشد، مربوط به بازدیدکنندگانی است که اغلب به دنبال اطلاعات هستند. این در حالیست که بازدید کنندگان تبلیغات پولی به خوبی می دانند که بر روی تبلیغ کلیک می کنند و به دنبال خرید محصول یا خدمات موردنیاز خود هستند.

بنابراین شما به میلیون ها بازدیدکننده مروری(از طریق نتایج طبیعی) نیاز ندارید. در عوض به بازدیدکنندگان خاص و هدفمندی نیاز دارید که از طریق ادوردز وارد سایت شده اند.

تبلیغات در گوگل به همین سادگی نیست!

متاسفم که این را می گوییم: اما برای اینکه بتوانید جایگاه و ترافیک خوبی به دست آورید باید مزایده زیادی بر روی عبارات داشته باشید.

حال باید بدانیم چگونه سایت خود را در گوگل تبلیغ کنیم؟ شما می توانید اکانت گوگل ادوردز و کمپین خود را در عرض چند دقیقه تنظیم و راه اندازی کنید، اما بدون مدیریت درست قادر نخواهید بود از بودجه خود به خوبی استفاده کنید و نتایج خوبی به دست آورید.

اگر مدیریت خوبی نداشته باشید ممکن است کاربر بعد از ورود به سایت به خاطر نامرتبط بودن متن تبلیغ و محتوای سایت نا امید شود. در چنین شرایطی کاربر به عقب بر می گردد و همین امر باعث می شود بودجه و مشتری احتمالی خود را از دست بدهید.

علاوه بر این، از طریق مدیریت موثر گوگل ادودرز نه تنها کمپین شما در به دست آوردن ترافیک هدفمند و مرتبط به سایت خوب عمل خواهد کرد، بلکه مقدار هزینه ای که برای هر عبارات دلخواه پرداخت می‌کنید، کمتر از رقبا خواهد بود.

گوگل چگونه تبلیغات را دسته بندی می‌ کند؟

گوگل زمانی که در مورد جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم گیری می‌ کند، فاکتورهایی در مورد مزایده bid (یا هزینه‌ ای که برای هر کلمه در نظر گرفته‌ اید) و تعداد افرادی که از طریق هر تبلیغ بر روی آن کلیک کرده اند را در نظر می‌ گیرد.

گوگل ادوردز به تبلیغات موثر اولویت بیشتری می دهد. اگر تبلیغ و مقصد آن به عبارت موردنظر مرتبط باشد، بازدیدکنندگان بیشتری از طریق پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات گوگل) به سایت شما خواهند آمد. بازدیدکننده خوب می تواند به مشتری خوبی تبدیل شود.

هزینه گوگل ادوردز چقدر است؟

عوامل زیادی در هزینه گوگل ادوردز تاثیر گذار می باشد. از جمله مهمترین عواملی که در هزینه گوگل ادوردز تاثیر گذار می باشد میزان رقابت کلمه کلیدی و بهینه سازی سایت روی کلمات کلیدی مورد نظر است که در آینده به این موضوع خواهیم پرداخت.

آیا سئو در گوگل ادوردز تاثیر گذار می باشد؟

سئو سایت به فرآیند بهینه سازی سایت جهت مشاهده بیشتر در نتایج موتورهای جستجو گفته می شود و به طور کلی هر چقدر سئو سایت بهتر باشد هزینه های گوگل ادوردز شما کاهش پیدا می نماید.

چه زمانی باید از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کرد؟

وقتی کسب و کار شما برای رشد آماده باشد، تبلیغات گوگل ادوردز می تواند به شما کمک کند. اگر ترافیک زیادی از جستجوی ارگانیک گوگل یا سئو دریافت نمی کنید، منطقی است که از تبلیغات گوگل استفاده کنید تا ترافیک بیشتری را به وب سایت خود هدایت کنید.

استفاده از تبلیغات گوگل به شما رتبه بالاتری در جستجوهای گوگل نمی‌ دهد، اما بازدید کلی شما را افزایش می‌ دهد و باعث می‌ شود افراد با درصد بیشتری از خدمات با محصولات شما استفاده نمایند.

تبلیغات گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

تبلیغات گوگل ادوردز پس از فعال شدن در وب سایت گوگل قرار می گیرد. وقتی کاربر روی تبلیغ شما کلیک می کند، به وب سایت شما منتقل می شود.

گوگل ادوردز با هر بار کلیک روی تبلیغ شما به گوگل پول پرداخت می کند. اگر کاربری از طریق تبلیغ شما کلیک کند اما چیزی خریداری نکند یا در خبرنامه ثبت نام نکند، فقط هزینه آن کلیک از شما دریافت می شود.

اگر به ازای هر کلیک 10 دلار بپردازید، مهم نیست که از هر صد نفری که روی تبلیغ شما کلیک می کنند، فقط یک نفر (1٪) چیزی را خریداری کند. شما همچنان به ازای هر فردی که روی آن کلیک می‌ کند و چیزی از شما می‌ خرد، 9.99 دلار خالص به Google پرداخت می‌ کنید. این هزینه های پرداخت به ازای هر کلیک می تواند بر اساس عواملی مانند مکان و میزان رقابت متفاوت باشد.