پویش ملی پیشگیری از کرونا

چرا باید از دو عدد ماسک سه لایه استفاده کرد؟

استفاده-از-دو-ماسک-سه-لایه

ماسک سه لایه معمولاً برای مراقبت های بهداشتی انتخابی بسیار مطلوب است.

این محصولات به قصد پیشگیری از منتقل شدن عفونت و یا ویروس ها در بیماران و پرسنل بهداشتی و درمانی بکار برده می شوند.

این نوع ماسک ها متشکل از سه لایه بوده و از ورود مایعات و ذرات شناور در هوا به بینی و دهان جلوگیری به عمل می آورد.‌

مطابق پژوهش های نظام جهانی بهداشت WHO جهت پیشگیری از منتقل شدن و یا مبتلا شدن به بیماری هایی نظیر آنفلوانزا و ویروس کرونا مطلوب ترین گزینه بکارگیری از این نوع ماسک ها می باشد.

ماسک سه لایه از لحاظ سطح کیفی و میزان مراقبت متمایز است و آن را به شکل وسیعی در دندان پزشکی، مطب پزشک ها، بیمارستان ها، سالن های زیبایی و… بکار می برند.

تنفس با ماسک سه لایه به چه صورتی است؟ تنفس با ماسک سه لایه راحت است؟ آیا این نوع ماسک سبب عبور سخت هوا می شود؟

از این نوع ماسک از پارچه های بدون الیاف و خیلی ظریف اسبان باند و ملت بلون تولید شده اند که لایه میانی را ملت بلون تشکیل داده است.

هوای تنفسی شخص در زمان بکارگیری از این محصول به صورت مطلوبی از لایه های آن می گذرد. بدین جهت دستخوش سختی تنفس نخواهید شد.

بافت تولید شده در این فراورده به صورتی است که پرسنل درمان هم در دراز مدت می توانند به آسانی از آن استفاده کنند پس مسئله در تنفس ایجاد نمی کند.

فرضیه بکارگیری از دو ماسک سه لایه

بکارگیری از دو ماسک سه لایه در جلوگیری از انتشار و شیوع کرونا ویروس معمولاً کمک شایانی می کند. در حقیقت با این کار شما چندین لایه فیلتراسیون را بکار می برید. در این صورت ذرات اندکی از این ماسک ها رد شده و امکان بیمار شدن شما را به کمترین حد ممکن می رساند‌.

با این وجود متخصصین اخطار داده اند که بکارگیری از دو عدد ماسک به صورت هم‌زمان امکان دارد در شخص احساس نادرست مصونیت در مقابل کرونا ویروس را ایجاد می کند.

مردم بایستی آگاه باشند از دو ماسک که سطح کیفی نامطلوبی دارند نمی توانند در ممانعت از ابتلا به بیماری اثر بخش باشند. افزون بر این اگر ماسک به صورت صحیح روی صورت واقع نشود با عبور ذرات ویروس از اطراف ماسک سبب افزایش ابتلا به ویروس کرونا می شود. بنابراین بکارگیری از دو نوع ماسک ۳ لایه و صحیح قرار دادن آن در صورت امکان ابتلا به این ویروس را کاهش می دهد.

مزایای ماسک سه لایه

از مزایای ماسک سه لایه این است که به دلیل تولید انبوه و قیمت مقرون به صرفه به فراوانی یافت می شوند.

به علت بحران ویروس کرونا و نبود ماسک های تنفسی مطلوب بیشتر اقسام ماسک ها با کم و کاستی بیش از اندازه ای روبه رو بوده اند، ولی به دلیل تولید بسیار این ماسک ها این ضعف به سرعت جبران شده است.

از دیگر مزایای ماسک سه لایه این است که تولید دستگاه های این نوع ماسک به طور میانگین ۱۰۰ هزار عدد در طول روز است. به همین دلیل سهولت ساخت این محصولات بسیار مورد توجه واقع شده است.