بازرگانی, کارآفرینی

چابهار راهی آسان برای اتصال بازارهای جهانی

چابهار راهی آسان برای اتصال بازارهای جهانی

چابهار راهی آسان برای اتصال بازارهای جهانی

به نقل از ایرنا، غلامرضا پناه روز چهارشنبه در همایش معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان های مناطق آزاد کشور در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: چابهار نقش ملی و بین المللی برای توسعه و تجارت شرق کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان دارد. وی افزود: وجود بندر شهید بهشتی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم میلیون تن کالا و پهلوگیری کشتی های اقیانوس پیما و فعالیت بندر شهید کلانتری و منطقه آزاد؛ چابهار را به یکی از نقاط مهم اقتصادی منطقه تبدیل کرده است.

عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بیان کرد: منطقه آزاد چابهار با ۹ پیکره و ۱۳۰ واحد تولیدی فعال نقش بسزایی در تولید و صادرات دارد. وی ادامه داد: یکی از مأموریت های مهم چابهار در حوزه گردشگری است که در این زمینه هزار و ۹۰۰ هکتار اراضی گردشگری آماده سرمایه‌ گذاری و اجرای طرح های مرتبط است.

پناه تصریح کرد: برای جذب گردشگران کشورهای همجوار از جمله پاکستان، افغانستان، هند و عمان در حال برنامه ریزی هستیم تا با کمترین هزینه بهترین موقعیت برای تفریح گردشگران را فراهم کنیم. وی گفت: چابهار مرکز تجارت جهانی تراتزیت کالا و قطب گردشگری است و می تواند در توسعه اقتصادی داخلی و خارجی تأثیرگذار باشد. وی به موقعیت مناسب منطقه آزاد چابهار در زمینه استقرار صنایع اشاره و خاطرنشان کرد: کارخانه های بزرگی نظیر فولاد، پتروشیمی و دیگر کارگاههای بزرگ و کوچک پیش بینی شده است و بزودی این منطقه قطب سوم پتروشیمی کشور خواهد شد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این منطقه فراهم است، خاطرنشان کرد: نهایت همکاری با فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در این منطقه انجام می شود و هیچ مشکل و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. وی تصریح کرد: چابهار بزودی به قطب تجارت، ترانزیت کالا و گردشگری تبدیل خواهد شد.

پناه اظهار داشت: سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری، اماکن اقامتی و تفریحی در حال انجام است و بزودی ظرفیت های هتل و رستوران افزایش چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش ایرنا همایش معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان های مناطق آزاد کشور از امروز / چهارشنبه/ با حضور معاون اقتصادی دبیر خانه شورای عالی مناطق آزاد و معاونان اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد هفتگانه کشور به مدت ۲ روز در منطقه آزاد چابهار آغاز بکار کرد.