بازرگانی, کارآفرینی

اتصال کارآفرینان به بازارهای منطقه در شرایط تحریم

اتصال کارآفرینان به بازارهای منطقه در شرایط تحریم

اتصال کارآفرینان به بازارهای منطقه در شرایط تحریم

به گزارش تیم خبری آریاداناک به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری، پنج شنبه (۱۱ بهمن) در نخستین همایش هم اندیشی اتصال به بازار جهانی، ایجاد، حفظ و توسعه بازار و مدیریت تحریم ها که با حضور جمعی از کارآفرینان برگزار شد، به الگو های مختلف کشورهای تحریم شده اشاره کرد و گفت: اکنون کشور ما در شرایطی قرار دارد که نیازمند مشارکت‌های حداکثری برای اتصال به زنجیره‌های ارزش منطقه‌ای هستیم.

وی با بیان اینکه برای اتصال به بازارهای منطقه‌ای محدودیت کمتری وجود دارد و باید از این نوع ظرفیت‌ها استفاده شود، بر تجارت ارزش تاکید کرد و گفت: باید در شرایط فعلی به جای کالا و یا در کنار کالا به تبادل دانش جهانی بپردازیم. منصوری ضمن یادآوری این نکته که از مشکلات کارآفرینان در داخل کشور به خوبی آگاهی داریم اظهار امیدواری کرد که نتایج این گردهمایی منجر به تقویت حوزه های کارآفرینانه و خلاقانه شود.

در ادامه این گردهمایی «رحیم سرهنگی» مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دوازده سال است که در کشور جشنواره کارآفرینان برتر برگزار می شود که انتخاب ها طی فرایندی تخصصی انجام می شود.

سرهنگی ادامه داد: همواره این سوال مطرح بوده است که پس از شناخت کارآفرینان برتر باید نحوه ارتباط و شبکه سازی این افراد خلاق در پهنه های جغرافیایی متفاوت چگونه باشد و هدف از برگزاری این همایش، هم افزایی، نوآوری ها و خلاقیت‌ها است به نحوی که بتوان سال به سال بر تعداد کارآفرینان موفق در کشور اضافه کرد.

همچنین مهناز امامدادی رئیس دییرخانه ستاد مشاغل خانگی وزارت کار در این همایش اظهار کرد: علیرغم فعالیت های گسترده در بخش های اقتصادی جای خالی اتصال به بازارهای جهانی حس می شود. وی برگزاری این گردهمایی را اتفاقی نو دانست که به شبکه و تیم سازی افراد توانمند، کمک می کند تا در عرصه تولید و بازار خارجی نیز حرفی برای گفتن داشته باشند و افزود: در شرایط تحریم و روزهای سخت نیز ‌می‌توان با تکیه بر توان و قدرت داخلی و مدیریت توانمندی‌ها، سربلند باشیم.