کارآفرینی

کرونا ؛ فرصت یا بحران برای کسب و کارها

کرونا-؛-فرصت-یا-بحران-برای-کسب-و-کارها

حدوداً پانزده ماه است که همه مردم جهان درگیر ویروس کرونا شده‌اند. این ویروس پیامد های بسیار زیادی در زندگی همه افراد جهان داشته‌است و به‌ نحوی روی زندگی آن ‌ها تأثیرگذار بوده‌است. ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با یک موضوع عجیب و یا شاید غیرقابل ‌باور صحبت کنیم، ما می‌خواهیم امروز برای شما در رابطه با کارآفرینی در کرونا صحبت کنیم و به شما بگوییم که کدام کسب‌وکار ها در دوران کرونا آسیب‌دیده‌اند و کدام نوع آن‌ ها قابلیت رشد را دارند و می‌توانند از بحران کرونا در جهت رشد خودشان استفاده کنند. توجه نمایید که بحران و پیامد کرونا برای بسیاری از کسب‌وکار ها غیر‌قابل ‌انکار می‌باشد و امروزه اقتصاد بسیاری از کشور ها به دلیل وجود بیماری کرونا زمین‌گیر شده‌است؛ اما به ‌هر حال در میان این اقتصاد های زمین‌گیر و کسب‌وکارهایی که دچار آسیب شده‌اند، کسب‌وکار های بسیار دیگری نیز وجود دارند که توانسته‌اند با استفاده از روش ‌های گوناگون و یا بنا به شرایط موجود، در کسب‌وکار خودشان پیشرفت ایجاد کنند و از محدودیت ‌های کرونا برای خودشان پله‌ای برای پیشرفت و موفقیت بسازند. توجه نمایید که کارآفرینی در کرونا منوط به ‌هوش و استعداد و تلاش شبانه ‌روزی میباشد و با توجه به محدودیت‌ هایی که این بیماری برای بسیاری از صنف ها به وجود آورده‌است ممکن است که موفقیت در این راه کار بسیار سختی باشد؛ اما در کنار این سختی، شیرینی لذت‌ بخش رسیدن به اهداف نیز وجود دارد که می‌تواند یک نیروی محرکه برای شما باشد.

بررسی بحران کرونا برای کسب وکار ها و ضرر و زیانی که این بیماری برای کسب‌وکار ها داشته

پس ‌از همه‌گیری ویروس کرونا مطالعات بسیار زیادی در رابطه با تاثیر این ویروس روی کسب‌وکار ها و اقتصاد کشور ها انجام گرفت. این تحقیقات تماماً در زمینه تأثیرات ویروس کرونا روی کسب‌وکار ها ایجاد شد و حتی در زمینه ‌هایی در رابطه با فرصت ‌ها و کارآفرینی در کرونا نیز در این تحقیقات صحبت شد، اما در نهایت و در نتیجه این تحقیقات، تمامی محققان روی بحران کرونا و تأثیر منفی آن روی کسب‌وکار ها و اقتصاد ها اتفاق‌ نظر داشتند. به ‌طور کلی بیماری کرونا تأثیرات منفی و زیان‌بار بسیاری روی کسب‌وکار ها و اقتصاد جهان داشت. با همه‌گیری این ویروس میزان عرضه و تقاضا تا حد بسیار زیادی پایین آمد. در این دوران مردم به دلیل این ‌که توانایی خرید بسیاری از محصولات را ندارند تمرکز خودش را روی خرید محصولات ضروری می‌گذارند و همین موضوع میزان تقاضای برخی از محصولات را پایین می‌آورد و با پایین آمدن میزان تقاضا، میزان عرضه نیز به طبع پایین‌تر می‌آید و همین موضوع می‌تواند در نهایت یک اقتصاد را زمین‌گیر کند. کشور چین یکی از کشور های بسیار بزرگ و یکی از تولیدکننده‌ های مادر در جهان می‌باشد و چالش کرونا باعث شده‌ است که مشکلات بسیار زیادی برای تولیدات در این کشور به وجود بیاید. همین مشکلات در‌ نهایت اقتصاد بسیاری از کشور ها را دچار مشکل کرده‌است.

کسب‌وکار هایی که در دوران کرونا آسیب ‌های جدی دیدند

پیشتر ما در رابطه با آسیب ‌ها و پیامد های ویروس کرونا برای بسیاری از کسب‌وکار های خدماتی صحبت کردیم و به شما گفتیم که میزان عرضه و تقاضا در دوران کرونا بسیار پایین آمده ‌است. حال ما می‌خواهیم برای شما در رابطه با کسب‌وکار هایی صحبت کنیم که در این دوران آسیب دیدند. شغل های که در دوران بحران کرونا آسیب‌ دیده‌اند، شغل هایی بودند که عمدتاً فعالیت ‌های خدماتی را در دستور کار خودشان قرار می‌داند. فعالیت ‌های خدماتی مانند فعالیت ‌های گردشگری مثل پارک‌ ها، سینما ها، شهربازی ‌ها، و سایر محل‌ های تفریحی و گردشگری بود. در کنار این موارد، مشاغل دیگری مانند تهیه غذا و سایر موارد نیز صدمات بسیار زیادی دیدند. توجه نمایید که اگر شما قصد عملی کردن ایده خودتان در رابطه با کارآفرینی در کرونا را دارید بهتر است فعلا در رابطه با کسب‌وکار های این ‌چنینی و خدماتی دست نگه دارید و یا از روش ‌های خلاقانه‌ای برای عملی کردن ایده‌های خودتان استفاده کنید. در کنار این موارد بسیاری از زمینه‌ های دیگر مانند پوشاک نیز دچار مشکلات بسیار زیادی شده‌اند. در دوران کرونا و پایین آمدن درآمد ها و همچنین کم شدن سفر ها و تفریحات، مردم دیگر تمایل آن‌چنانی به خرید و استفاده از پوشاک جدید ندارد. بسیاری از پوشاک تولیدشده در کشور ما در دوران عید به فروش می‌رفت که با تعطیلی دیدوبازدید های عید، این صنف دچار ضرر و زیان بسیار زیادی شد.

بررسی کسب‌وکار هایی که در دوران کرونا رشد کردند و کارآفرینی در کرونا

علاوه ‌بر مواردی که ما پیش‌تر گفتیم، کسب‌وکار های متفاوت دیگری نیز وجود دارند که در دوران کرونا توانستند به پیشرفت برسند. این کسب‌وکار ها همان کسب‌وکار هایی هستند که در بستر اینترنت فعالیت داشته‌اند و یا در زمینه فروش کالا های ضروری فعالیت می‌کردند. ما پیشتر برای شما گفتیم که مردم با شیوع ویروس کرونا تفریحات و خرید های خودشان را کنار گذاشتند و تنها به استفاده از موارد ضروری برای زندگی خودشان روی آوردند.‌ به همین دلیل کسب‌وکار هایی که در زمینه تولید این اقلام ضروری فعالیت می‌کردند، نه ‌تنها در کرونا آسیب ندیدند بلکه پیشرفت زیادی نیز در این دوران داشتند. توجه نمایید علاوه‌ بر این موارد، سایت ‌های مربوط به سرگرمی، اپلیکیشن‌ ها و سایت‌ های مربوط به وبینارها و لایو ها نیز با شیوع ویروس کرونا سود زیادی کسب کردند. توجه نمایید که در این زمینه افرادی که در زمینه تولید انواع مختلف مواد بهداشتی مانند ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده فعالیت داشتند، توانستند که در بحران کرونا و و با استفاده از قوانین کارآفرینی در کرونا به پیشرفت‌ برسند و سودهای کلانی را کسب کنند. به ‌هر حال اگر شما نیز قصد کارآفرینی در کرونا را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که شغل ‌هایی را انتخاب کنید که در دوران کرونا رشد داشتند. توجه نمایید که در دوران کرونا شما می‌توانید با کمی دقت و به خرج دادن کمی هوش و ذکاوت در زمینه راه‌اندازی یک شغل، به ‌راحتی یک کسب‌وکار برای خودتان را راه اندازی کنید و در زندگی خودتان پیشرفت کنید.