آموزش, کارآفرینی

مدیریت کسب و کار به شیوه دیجیتالی

مدیریت-کسب-و-کار-به-شیوه-دیجیتالی

مدیریت کسب و کار دیجیتالی

مدیریت کسب و کار دیجیتال کلیه عملیات از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل می شود که به صورت مکرر اتفاق می افتد. در واقع کل پروسه یک کسب و کار را شامل می شود نه فقط بخش بازرگانی بلکه سایر بخش ها را نیز دربرمی گیرد.

مدیریت کسب و کار را MBA نیز می گویند که در دهه پیش در دانشگاه های آمریکایی معرفی شد. هدف این رشته تربیت مدیران حرفه ای، چند منظوره با قابلیت بالا برای مقابله با بحران و توانایی اداره استراتژیک شرکت ها و بنگاه های کوچک و بزرگ اقتصادی میباشد.

فارغ التحصیلان این رشته بالاترین میزان اشتغال و حقوق و مزایای دریافتی را به نسبت هر رشته دیگر دارند و این قاعده تقریبا در همه کشورهای دنیا که فارغ التحصیل MBA هست، صادق است . گرایش های این رشته عبارت انداز :

1_ بازاریابی دیجیتالی و مدیریت فروش

2_ مدیریت مالی و مدیریت موسسات مالی

3_ مدیریت تولید و سیستمهای تولید و پروژه

4_ مدیریت منابع انسانی

مدیریت کسب و کار یا MBA به عنوان یک فرد که دارای تخصص و مهارت کافی هست مجبور است ذهن خود را متوجه اشکلاتی که در بازار و در بازاریابی است؛ کند و با استفاده از تکنیک های که آموخته است سعی در بهبود این مشکلات نماید .

مدیریت کسب و کار یا MBA به هر فردی که دنبال این حوزه است، می آموزد که در ایجاد یا توسعه یک کسب و کار چگونه اولین باشد. همچنین تا حد بسیاری به شما یاد میدهد چگونه در کسب و کار خود و در بازار رقابتی بهترین باشید.

مدیریت کسب و کار یا MBA به شما آموزش می دهد تا قادر به اداره و راهبری موثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش های تولیدی، بازاریابی و فروش، اطلاعات و مالی باشید. همچنین به شما می آموزد تا بتوانید در بخش تخصصی سازمان خود ایجاد تحول کنید و یا بر اساس تخصص خود راه حل های مناسبی را به صورت مشاوره در اختیار بخش های مختلف یک سازمان قرار دهید و حتی به شما کمک می کند با فراگیری تجارب علمی مدیریت فرآیند تحول سازمان را طراحی، هدایت و رهبری کنید.

یک مدیر کسب وکار در حالت کلی شامل وظایف زیر است :

1_ ایجاد سود به سهامداران با استفاده از تحلیل و آنالیز سود و زیان شرکت و ارائه مدارک قوی به مجمع

2_ بهبود و ارزیابی منطقی محصولات فروش و ارائه برنامه مدون برای توسعه محصولات

3_ ایجاد محیط شغلی کاملا پویا و خلاقانه

مهمترین بخش مدیریت کسب و کار، نتیجه گیری مدیران کسب و کار می باشد . مدیر کسب و کار باید تصمیم جدی بگیرد . وقتی مدیران کسب و کار تصمیم جدی گرفتند و برنامه های علمی مدونی تدوین کردند، باید دیدِ بلند مدتی برای برنامه خودشان در نظر بگیرند . هر برنامه ای که طراحی میشود باید جوانب کار را مورد توجه قرار دهند . شرکتی که زیان دیده است به دلایل عدم تدوین برنامه مناسب توسط مدیران کسب و کار است . به همین دلیل عمده ترین مسائل یک برنامه عبارت اند از :

1_ استخدام یا اخراج نیرو

2_ واگذاری مسئولیت ها

3_ برنامه ریزی کوتاه مدت بلند مدت و میان مدت

4_ بودجه بندی

آکادمی مهارتی و کاربردی آریاداناک با فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ، کسب و کار و برندسازی به صورت کارآفرین برای شما علاقه مندان این امکان را فراهم می کند که در این حوزه مهارت لازم را کسب کنید. ما در حال حاضر دوره آموزشی به مدت دو روز داریم که همه این موضوعات در آن توضیح داده میشود و توسط اساتید بین المللی اروپایی تدریس خواهد شد. نام این دوره سیزدهمین دوره بین المللی مدیریت کسب و کار می باشد . شما با مراجعه به سایت آریا داناک می توانید از بخش های متنوع سایت بهره بگیرید .

برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام لطفا اینجا کلیک کنید.