بازرگانی, کارآفرینی, نمایشگاه

احداث شهرک صنعتی مشترک با اقلیم کردستان عراق

احداث-شهرک-صنعتی-مشترک-با-اقلیم-کردستان-عراق

به گزارشی از کارگروه اقتصادی مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی گروه آریاداناک، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: منطقه آزاد بانه و مریوان به واسطه دارابودن موقعیت مناسب اقتصادی و جغرافیایی یکی از توانمندترین مناطق اقتصادی کشور محسوب می شود.

خالد جعفری ظهر مورخ 23 تیرماه 1400 در نشست با تجار و فعالین اقتصادی پایانه مرزی باشماق مریوان در محل سالن جلسات این پایانه مرزی از احداث شهرک صنعتی مشترک با اقلیم کردستان عراق برای افزایش تعاملات اقتصادی و صنعتی خبر داد.

وی اظهار کرد: منطقه آزاد بانه و مریوان به واسطه دارابودن موقعیت مناسب اقتصادی و جغرافیایی یکی از توانمندترین مناطق اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خاطرنشان کرد: تصویب منطقه آزاد بانه و مریوان در شورایعالی مناطق آزاد کشور خبر خوشی برای تسریع روند توسعه پایدار استان خواهد بود.

وی افزود: خوشبختانه به دلیل وجود منایع آبی و منایع طبیعی خدادادی و نیز نیروی انسانی توسعه محور موجب بوجود آمدن بستر لازم برای رشد و بالندگی اقتصادی استان کردستان شده است.

جعفری اذعان داشت: کردستانی‌ها مردمانی از بسیاری جهات از جمله مباحث اقتصادی توسعه یافته هستند و قطعا شرایط توسعه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان را مهیا می‌کنند.

وی در ادامه بر لزوم ارائه خدمات و زیرساخت‌های مورد نیاز و مشوق‌های سرمایه‌گذاری دولت در این منطقه تاکید کرد.

گروه اریاداناک جهت گشایش راه تجاری با اقلیم کردستان عراق در صنعت ساختمان، املاک و سرمایه گذاری در ساختمان با همکاری سازمان توسعه تجارت، اتاق مشترک ایران و عراق، erbil internationasl fair و شرکت دکوپاژ اقدام به برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، املاک، سرمایه گذاری در ساختمان اقلیم کردستان عراق – اربیل می نماید.

علاقه مندان جهت شرکت در این نمایشگاه می توانند به آدرس سایت آریاداناک مراجعه نموده و اطلاعات لازم در خصوص نمایشگاه را از طریق فرم نمایشگاه کسب نموده و یا از طریق خطوط ارتباطی با کارشناسان مربوطه ارتباط بگیرند.

جهت ثبت نام در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان اقلیم کردستان اربیل اینجا کلیک نمایید.