قوانین و مقررات

کاربر گرامی ضمن تشکر از انتخاب وب سایت آریاداناک برای خرید کالا و خدمات خود، ورود شما به وب سایت و استفاده از امکانات و خدمات موجود در آن به معنای پذیرفتن تمامی قوانین و مقررات موجود در وبسایت توسط کاربر و مشتری است. تمامی قوانین و مقرراتی که در وبسایت آریاداناک ملزم به رعایت آن هستید منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است. بر همین اساس کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مربوط به کاربر هستند.

تقاضا داریم این قوانین و مقررات را حتما مطالعه بفرمایید. چنانچه قوانین و مقررات موجود در آینده تغییر کند متعاقبا در همین صفحه منتشر شده و به شما عزیزان اطلاع خواهیم داد.

ماده 1)

لازم است در ابتدا با واژه هایی که بیشتر در قوانین استفاده شده آشنا شویم :

کاربر یا مشتری به شخصی گفته می شود که با ورود اطلاعات کاربری خود در هر یک از حوزه های ارائه دهنده کالا و خدمات وب سایت آریاداناک ثبت نام نموده و از خدمات و سرویس های موجود در این وبسایت استفاده می کند.

محتوای فنی سایت می تواند مشخصات فنی، عکس، توضیحات مربوط به سرویس ها و خدمات و… را شامل شود.

کسب وکارها، اشخاص حقیقی و یا حقوقی که نسبت به معرفی و ارائه کالا و یا خدماتی جهت عرضه به کاربران اعم از دیگر کسب و کارها و یا مشتریان از طریق پلتفرم آریاداناک اقدام می کنند و مسئولیت کامل اخذ مجوز های لازم برای معرفی و ارائه کالا و خدمات مزبور، رعایت اصول حرفه ای، قوانین و مقررات، استاندارد های قانونی و مشتری مداری را رأساً به عهده داشته و وب سایت آریاداناک صرفاً بستر معرفی و ارائه محصولات یا خدمات را فراهم می آورد و این محصولات و خدمات با نام و برند کسب و کار منتشر می گردد. ایفای تعهدات کاملاً به عهده کسب و کار موردنظر است و چنانچه کسب و کاری، برای استفاده از کالا یا خدمات خود توسط کاربران شرایط و قوانینی را لازم بداند، باید مراتب را به طور شفاف و کامل در آریاداناک درج و قبل از قطعی شدن سفارش، آنها را به رؤیت و تائید کاربر برساند. در هر حال عدم مطالعه کاربر و یا عدم ارائه یا ارائه ناقص شروط و قوانین و مقررات موردنظر، هیچگونه مسئولیتی برای گروه آریاداناک نخواهد داشت.

حساب کاربری در واقع حسابی است که کاربر یا کسب و کارها با ثبت نام در آریاداناک به دست می آورند و با استفاده از آن امکان بهره مندی از خدمات پلتفرم آریاداناک را خواهند داشت. بنابراین لازم است کاربران هنگام ثبت نام و سفارش گذاری، اطلاعات صحیح و دقیقشان را اعلام کنند.

ایجاد حساب کاربری به نام دیگران یا استفاده از حساب کاربری دیگران بدون مجوزهای قانونی، برخلاف قوانین و مقررات کشور و آریاداناک است. چنانچه به تشخیص آریاداناک نیاز به ارائه اطلاعات و یا مدارک مازادی از سوی کاربر و یا کسب و کارها باشد، ارائه آن ضروری است، در غیر این صورت آریاداناک مجاز به مسدود یا محدود کردن حساب کاربر یا کسب و کار در استفاده از امکانات خواهد بود. ضمناً به منظور ایجاد انضباط در فعالیت آریاداناک و رعایت قوانین و مقررات کشور، آریاداناک مجاز خواهد بود هرگاه صلاح بداند نسبت به لغو یا حذف حساب کاربری یا امکان معرفی و ارائه کالا یا خدمات کسب و کارها در آریاداناک اقدام کند. این اقدام مستلزم هیچگونه اعلام و اخطار قبلی نیست.

کیف پول اعتباری است که کاربران یا کسب و کارها در حساب کاربری خود برای بهره مندی یا استفاده از خدمات یا معرفی کسب و کار خود در پلتفرم آریاداناک، خواهند داشت. این کیف پول توسط آریاداناک به تناسب هر یک از کاربران یا کسب و کارها به صورت متفاوت ایجاد خواهد شد. اعتبار کیف پول آریاداناک به صورت پرداخت از طریق یکی از شیوه های متداول در نظام بانکی کشور به این کیف پول یا تخصیص اعتبار توسط آریاداناک (از محل تخفیفات، سیاست های پیشبرد فروش، حجم خرید توسط کاربر یا حجم و تنوع ارائه خدمات توسط کسب وکارها ، اعتبار سنجی و…)، مشخص و قابل بهره برداری خواهد بود.

اطلاع رسانی جهت معرفی و ارائه کالا یا خدمات مناسب از طریق آریاداناک، از پیامک، ایمیل یا سایر روش های متداول در ایران انجام خواهد شد. چنانچه کاربر یا کسب و کارها نسبت به قطع یا لغو موقت یا دائم دریافت و استفاده از اینگونه خدمات ارتباطی اقدام کنند ممکن است بهره مندی از خدمات آریاداناک برایشان دچار وقفه شده یا مقدور نباشد.

کد تخفیف آریاداناک ممکن است، برای کاربران یا کسب و کارها به اقتضای حجم و نوع تعامل با آریاداناک  در نظر گرفته شود؛ بنابراین رعایت اصول و مقررات بهره مندی از کد های تخفیف الزامی بوده و دریافت کنندگان به هیچ وجه مجاز به در اختیار گذاشتن آنها به دیگران یا فروش آنها به هر نحوی نیستند.

تهیه و تأمین تجهیزات، امکانات، ابزار، اینترنت و دیگر موارد مرتبط برای استفاده از خدمات آریاداناک بر عهده کاربر و کسب وکارها است.

کاربران و کسب و کارها مجاز به ارائه کالا یا خدمات و استفاده از خدمات و امکانات و بستر آریاداناک برخلاف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، اصول شرعی، نظم عمومی و عرف جامعه و حریم خصوصی اشخاص نیستند. در صورتی که هرگونه اقدام مجازی یا فیزیکی کاربران و کسب و کارها، منجر به بروز خسارت به آریاداناک یا دیگر اشخاص به هر نحوی از قبیل خسارت مادی یا معنوی، لطمه به اعتبار و خدشه دار شدن نام تجاری، اموال و دارایی ها و … شود، جبران خسارات به تشخیص آریاداناک بر عهده متخلف بوده و علاوه بر آن، آریاداناک مجاز به قطع امکان بهره مندی متخلف از خدمات و در صورت صلاحدید پیگرد قانونی است.

کاربران و کسب وکارها خود را متعهد به رعایت حقوق مادی و معنوی آریاداناک دانسته و به موجب قوانین ایران بدون اجازه کتبی آریاداناک مجاز به استفاده از نام و نشان آریاداناک تحت هیچ عنوانی نیستند. به استناد قوانین ایران، کاربران و کسب و کارها مجاز به هرگونه تلاش برای دسترسی غیرقانونی و غیرمجاز به سامانه آریاداناک، همکاران و شرکای تجاری آن نیستند.

بر مبنای قانون تجارت و همچنین قانون تجارت الکترونیکی ایران، کاربران و کسب و کارها با ثبت نام یا عقد قرارداد با آریاداناک برای استفاده از پلتفرم آن، متعهد به رعایت اصول و شرایط مربوط به عقود و معاملات از راه دور و از طریق دستگاه های الکترونیکی و رایانه ای هستند. رعایت اصول، قوانین و مقررات کشور و همچنین آریاداناک، برای ارائه خدمات توسط آریاداناک یا از سوی کاربران و کسب وکارها تعهد می شود. جبران کلیه خسارات وارده مادی و معنوی به اشخاص حقیقی یا حقوقی و همچنین آریاداناک به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات کشور و آریاداناک، با تشخیص آریاداناک بر عهده متخلف خواهد بود.

ماده 2)

هرگونه داد و ستدی که در محیط های الکترونیکی انجام پذیرد همانند محیط های فیزیکی نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می باشد. قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدنی عبارتست از اینکه “یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر ایجاد امری نمایند و مورد قبول آن ها واقع شود.” قبول سفارش در کسب و کار اینترنتی به معنای پذیرفتن و رضایت به خرید در حکم قرارداد یا عقد آنلاین است. بنابراین هنگامی که کاربر خرید سرویس خود را نهایی می کند و پرداخت وجه آن را نیز انجام می دهد قرارداد منعقد شده است.

ماده 3)

زمانی که شما با وبسایت آریاداناک تماس می گیرید، نامه ای الکترونیکی ارسال می کنید یا خرید خود را ثبت و پیامکی دریافت می کنید در واقع خطوط ارتباطی الکترونیکی ما را پذیرفته اید و از طریق همین موارد آریاداناک به درخواست شما پاسخ می دهد. لذا دریافت هرگونه ایمیل، پیامک و یا تماس ورودی با نام آریاداناک از طریق آدرس و شماره های غیر، تخلف و سواستفاده محسوب می شود.

ماده 4)

گروه آریاداناک در راستای رعایت حریم خصوصی کاربران از تمامی اطلاعات خصوصی اشخاصی که از وب سایت استفاده می کنند احترام گذاشته و از آن محافظت می کند. در واقع تکنولوژی مربوط به حفظ حریم شخصی کاربران بر روی سایت قرار داده شده تا کاربران با امنیت بیشتری از وب سایت استفاده کنند.

– همه مطالب موجود در وب سایت آریاداناک مانند متن، لوگو، عکس، ویدئو، آرم، تصاویر گرافیکی و تمامی موارد و مطالب قابل دانلود و کپی که توسط برند آریاداناک منتشر شده اند از اموال آریاداناک محسوب شده و استفاده و نشر آن در انحصار گروه آریاداناک می باشد و هرگونه استفاده از آن ها پیگرد قانونی خواهد داشت.

ماده 5) هزینه استفاده از خدمات

برای بهره مندی از هر یک از کالا ها یا خدمات معرفی شده در آریاداناک هزینه ای در نظر گرفته شده است؛ بنابراین با پذیرش این هزینه که قبل از نهایی شدن سفارش به اطلاع خواهد رسید، کاربر ملزم به پرداخت آن به آریاداناک بوده و این هزینه قابل برگشت نخواهد بود مگر در موارد استثناء بنا بر صلاحدید آریاداناک.

نحوه پرداخت هزینه: هزینه بهره مندی از خدمات آریاداناک از طریق درگاه آریاداناک و شبکه شتاب، کیف پول آریاداناک، کد تخفیف یا سایر روش ها با جلب نظر و موافقت کاربر در هر مورد ممکن خواهد بود.

با تایید سفارش در آریاداناک توسط کاربر، متعهد به پرداخت هزینه مربوطه خواهد بود؛ به استثنای مواردی که در قانون تجارت الکترونیک به صراحت تعیین شده است، در سایر موارد امکان برگشت هزینه پرداختی هنگام درج سفارش یا عدم پرداخت هزینه در مواردی که با سایر روش ها از جمله پرداخت در محل تعیین شده؛ وجود ندارد. در صورت عدم پرداخت به موقع و به میزان تعیین شده، جبران کلیه خسارات وارده با تشخیص آریاداناک بر عهده سفارش گذارنده خواهد بود.

ماده 6) پشتیبانی و رسیدگی به شکایات

پلتفرم آریاداناک امکان بهره مندی در ساعات و مناطق تعیین شده برای تحویل کالا یا خدمات را به نحوی فراهم کرده که کاربران با آرامش کافی از درگاه آریاداناک استفاده کنند؛ در صورت بروز هرگونه اختلال در عدم امکان بهره مندی از خدمات، واحد پشتیبانی آریاداناک با کمال افتخار در خدمت شما خواهد بود.

در صورت بروز هرگونه خلل یا اشتباه در ارائه کالا یا خدمات آریاداناک اعم از مستقیم یا توسط کسب وکار های همکار با پلتفرم آریاداناک، واحد رسیدگی به شکایات آریاداناک خود را موظف به پیگیری فوری و اعلام نتیجه اقدامات می داند لذا کاربران و کسب وکارها می توانند از طریق آدرس ایمیل info@ariadanak.com یا تماس با شماره 02191017711 نسبت به پیگیری درخواست یا ثبت شکایات اقدام کنند.

ماده 7) تعهدات اختصاصی کسب و کارها

 • ارائه اطلاعات صحیح در پلتفرم آریاداناک و معرفی کالا و خدماتی که به موجب قانون مجاز بوده و امکان ایفای آن بدون هیچگونه کاستی، تأخیر و پیش شرطی در قبال آریاداناک و کاربران برای آنها میسر باشد.
 • اعلام و پرداخت به موقع کلیه حقوق و عوارض دولتی از جمله مالیات بر ارزش افزوده.
 • ایفای تعهدات خود در مقابل کلیه کارکنان خویش از جمله پوشش بیمه تأمین اجتماعی.
 • ارائه به موقع و صحیح، رعایت اصول مشتری مداری و همچنین قوانین و مقررات کشور و آریاداناک در معرفی و ارائه کالا یا خدمات .
 • نظارت دقیق و کامل بر رفتار و عملکرد کارکنان و طرف های تجاری خویش به منظور ایفای تعهدات مطابق کالا یا خدمات معرفی شده و سفارش دریافت شده در آریاداناک.
 • کلیه اسناد، عکس ها، فیلم ها، محتویات و اطلاعاتی که برای کسب وکارها در پنل اختصاصی که توسط آریاداناک برای ایشان ایجاد می شود یا توسط آریاداناک به هر طریقی اطلاع رسانی عمومی می شود، تحت مالکیت آریاداناک بوده مگر اینکه اینگونه موارد توسط کسب وکارها تهیه و ایجاد شده و در اختیار آریاداناک قرار گرفته باشد.
 • رعایت کلیه قوانین و مقررات کشور و همچنین آریاداناک به ویژه در مواردی که احتمال خسارت مادی، جانی و معنوی به کاربران و اعتبار و کارکنان آریاداناک می شود. در صورت عدم رعایت جزئی یا کلی موارد موصوف، آریاداناک مجاز به لغو دائم یا موقت دسترسی به آریاداناک بوده و علاوه بر آن به تشخیص خود نسبت به تعیین خسارات مادی و معنوی وارده به خویش یا دیگر اشخاص اقدام نموده و کسب و کار ملزم به جبران خسارات وارده خواهد بود.
 • کسب و کارهایی که نسبت به ارائه خدمات با وسایل نقلیه اعم از موتورسیکلت یا هرگونه خودرو (سواری، وانت، کامیونت، کامیون، تریلی و…)، قطار، قایق، کشتی، هواپیما و… اقدام می کنند موظف هستند علاوه بر استفاده از راننده و کادر فنی و تجهیزات و وسایل حمل و نقل مجاز، نسبت به بیمه نمودن ابزار و وسایل حمل و نقل، رانندگان، کارکنان مرتبط و بیمه مسئولیت خویش در مقابل کلیه اشخاص ثالث و همچنین نظارت بر فعالیت آنان مطابق با قوانین و مقررات کشور و آریاداناک اقدام کنند.

ماده 8) تعهدات اختصاصی کاربران

عدم همراه داشتن هرگونه کالا، ابزار، حیوانات و یا اشیایی که مطابق با شرایط مجاز استفاده از خدمات آریاداناک نیست.

درج هرگونه سفارش برای بهره مندی از خدمات آریاداناک باید صرفاً در مواردی باشد که تصمیم نهایی برای سفارش گذاری گرفته شده باشد زیرا کاربر ملزم به رعایت قوانین و مقررات کشور و آریاداناک و پرداخت هزینه های مربوط به سفارش گذاری خواهد بود.

ماده 9) شرایط و ضوابط واحد آموزش آریاداناک

 • پست، انتشار و فراهم نمودن دسترسی به هرگونه نرم افزار و یا فایل های الکترونیکی و کامپیوتری که محتوی ویروس، تروجان، کرم و سایر برنامه های مخرب و مضر هستند ممنوع است.
 • استفاده از خدمات در راستای هرگونه هدف غیرقانونی (سیاسی، اخلاقی، اعتقادی، دینی، تجاری و…) مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین بین المللی ممنوع است.
 • استفاده از خدمات با هدف تلاش غیرقانونی برای دسترسی غیرمجاز به سیستم های رایانه ای و تجهیزاتی که مشتری حق دسترسی به آنها را ندارد و یا دخالت و ایجاد اختلال در سایر شبکه های رایانه ای و یا شبکه های مرتبط با خدمات ممنوع است.
 • تجاوز به حقوق کپی رایت، ثبت اختراع، علایم تجاری، اسرار تجاری، حقوق مالکیت، حقوق عمومی، حقوق شخصی اشخاص ثالث و یا انتشار و به اشتراک گذاری محتوایی که حق مالکیت آن ها متعلق به مشتری نبوده و مجاز به انتشار آنها نیست ممنوع است.
 • انتشار هرگونه محتوای غیرقانونی، مغایر با شئونات اسلامی، ضد دینی، آزاردهنده، افتراآمیز، توهین آمیز، نژادپرستانه، زشت و غیراخلاقی، سوءاستفاده کننده، خشونت آمیز، تهدیدآمیز، رعب انگیز، مضر، مبتذل، ناپسند و هرگونه مطالب قابل اعتراض اکیدا ممنوع است.
 • مشتری موافقت خود را مبنی بر پذیرش مسئولیت استفاده کارکنان، مخاطبین، شرکای تجاری و تمامی افرادی که امکان بهره برداری از خدمات فراهم شده برای مشتری را دارند اعلام می دارد. از این رو آریاداناک درصورتیکه به دلایلی احساس نماید رفتار مشتری در حین بهره برداری از خدمات موجب نقض قوانین و مقررات گردیده است حق مسدود نمودن و یا غیرفعال کردن حساب کاربری مشتری و خدمات ارائه شده به ایشان را همراه با هرگونه اقدامی که به صلاحدید خود لازم و یا مناسب بداند را دارد.
 • مشتری مجاز به استفاده از حساب کاربری شخص دیگر نبوده و نباید مشخصات حساب کاربری خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهد. آریاداناک مسئول خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری با آگاهی یا بدون آگاهی مشتری نبوده و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه مشتری خواهد بود. مسئولیت خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری که ممکن است متوجه آریاداناک و شرکای تجاری آن گردد بر عهده مشتری بوده و مورد دادخواست قانونی قرار خواهد گرفت.
 • مشتری متعهد می گردد هرگونه استفاده افراد ناشناس از حساب کاربری خود یا فعالیت های مشکوک به نقض امنیت حساب کاربری که شامل سرقت اطلاعات حساب کاربری یا خطر انتشار این اطلاعات است را بلافاصله به آریاداناک اعلام نماید در غیراینصورت اگر متوجه خساراتی شود آریاداناک هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

ماده 10)

نقض و یا تلاش برای نقض امنیت خدمات آریاداناک و یا هرنوع شبکه، سیستم، سرور و حساب کاربری اشخاص ثالث که شامل و نه محدود به موارد زیر می گردد از سوی مشتری و کاربران مشتری ممنوع است:

 • دسترسی به دیتا، اطلاعات، سرورها، حساب های کاربری، بانک های اطلاعاتی و … که مشتری مجاز به دسترسی به آن ها نیست.
 • جعل هویت پرسنل آریاداناک و یا استفاده از هرگونه هویت جعلی
 • اقدام به کاوش، اسکن، تست و آنالیز آسیب پذیری سیستم ها، شبکه، سرور ها و نقض امنیت و سیستم های احراز هویت
 • اقدام به ایجاد اختلال، مداخله و غیرفعال نمودن خدمات هر یک از کاربران، سرورها و شبکه ها شامل و نه محدود به حملات “overloading” “flooding” “mail bombing” “denial of service” و یا “Crashing”
 • هرگونه اقدامی برای در اختیار گرفتن خدمات، حساب کاربری و اطلاعات شخصی سایر مشتریان و کاربران
 • هرگونه اقدامی برای دور زدن یا تغییر سیستم مالی و صدور صورتحساب های خدمات

ماده 11)

نقض امنیت شبکه یا سیستمهای آریاداناک مشمول مسئولیت کیفری و یا مدنی است و متخلف شدیدا تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

ماده 12)

آریاداناک حق توقف و یا مسدودسازی خدماتی را که ادامه آن ها منجر به نقض قوانین و وارد آمدن خسارت به خدمات، مشتریان و کاربران آریاداناک گردد را برای خود محفوظ می دارد.

ماده 13)

آریاداناک مجاز به همکاری با مراجع قانونی و اشخاص ثالث جهت انجام تحقیقات لازم در خصوص شناسایی عوامل متخلف بوده و می تواند هویت و اطلاعات شخصی افرادی را که در نقض قوانین و بروز خسارات مادی و معنوی مسئول می داند افشا نماید.

ماده 14)

آریاداناک پاسخگوی خسارات و عواقب ناشی از بهره مندی حقوق محفوظ خود در قوانین و مقررات آریاداناک از جمله مسدود نمودن حساب کاربری مشتری، قطع دسترسی به خدمات و حذف اطلاعات ذخیره شده توسط مشتری به واسطه استفاده از خدمات که متوجه مشتری، کاربران و یا اشخاص ثالث می گردد نخواهد بود.

ماده 15)

آریاداناک در هر زمان مجاز به تغییر تعرفه ها و افزایش یا کاهش هزینه خدمات خود است. این تغییرات در بخش های مرتبط با وب سایت آریاداناک منعکس می گردد و کاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به وب سایت از آخرین تغییرات تعرفه ها مطلع گردد. تغییر تعرفه ها در قرارداد فعلی مشتری اثری نداشته و در صورت تمدید خدمات و یا درخواست خدمات جدید مبنای صدور صورت حساب قرار خواهد گرفت.

ماده 16)

تمامی قوانین و مقررات تدوین شده در این صفحه امکان تغییر و یا افزایش مواد مقرراتی را دارند در صورت هرگونه تغییر در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

ماده 17)

مشخصات دفتر مرکزی گروه آریاداناک در صفحه اصلی وب سایت و صفحه تماس با ما در دسترس خواهد بود.

سبد خرید

محمدحسن قربانی

مدیر اجرایی و عضو هیئت مدیره

 • کاردانی حسابداری
 •  دارای گواهینامه بین المللی از موسسه تجارت و قانون HCLA هلند 
 • کارشناس استخراج ارزهای دیجیتال
 • کارشناس تبلیغات و شبکه های اجتماعی
 • کارشناس حوزه گردشگری و گردشگری سلامت