پویش ملی پیشگیری از کرونا

آغاز ارائه خدمات پویش ملی پیشگیری از کرونا، از فردا

آغاز ارائه خدمات پویش ملی پیشگیری از کرونا، از فردا

آغاز ارائه خدمات پویش ملی پیشگیری از کرونا، از فردا

“پویش ملی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا” که هم زمان با شیوع این بیماری در کشور،  فعالیتش را آغاز کرد، از فردا با رونمایی از سایت پویش به آدرس www.pishgam.vip به صورت رسمی به ارائه خدمات متنوع به مردم کشور عزیزمان ایران می پردازد.

این پویش که به همت و تلاش شبانه روزی بخش خصوصی در ایام تعطیلات و همراهی نهادهای دولتی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی راه اندازی و تا کنون موفق به جلب همراهی جمع کثیری از اصناف مختلف شده است، از فردا رسما به ارائه خدمات می پردازد.

گفتنی است که دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیریت رحیم سرهنگی و کانون ملی مراکز مشاوره و کارآفرینی کل کشور به مدیریت محمود جانی درمیان در شکل گیری و راه اندازی این پویش  مشارکت داشته اند تا شبکه ای گسترده از خدمات متنوع به صورت آنلاین در اختیار کارآفرینان، موسسات آموزشی، فعالان اقتصادی و تمامی مردم قرار بگیرد و به این ترتیب هم با رفع نیازهای خرد و کلان مخاطبان به صورت مجازی، از تشکیل تجمعات و شیوع کرونا جلوگیری به عمل آید و هم چراغ کسب و کارها و امور روزانه مردم روشن باقی بماند.

این پویش را می توان مدلی پیشنهادی برای ارائه خدمات و بهره برداری درزمان کرونا و پسا کرونا برای کلیه اقشار جامعه دانست که نه تنها قدمی برای افزایش تاب آوری جامعه محسوب می شود بلکه نشان دهنده ظرفیت های بخش خصوصی در زمان بروز انواع بحران ها و مدیریت آنها است.

اگرچه پویش ملی پیشگیری از شیوع کرونا تا امروز هم از طریق شبکه های اجتماعی سعی در ارائه خدمات مختلفی داشته و فعالیتش را چند هفته قبل از شروع تعطیلات و همزمان با شیوع کرونا شروع کرده اما با رونمایی از سایت این پویش به آدرس www.pishgam.vip از فردا رسما شروع به کار خواهد کرد.

با رونمایی از سایت پویش پیشگیری از شیوع کرونا خدماتی همچون  آموزش مجازی، وب کنفرانس، فروش اینترنتی، مشاوره بهداشتی و کسب و کار، تامین و توزیع اقلام بهداشتی، غربالگری کرونا، سرگرمی، تست‌های رواشناسی، آزمون های تعیین سطح زبان انگلیسی  و… در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا با رفع نیاز مردم و رونق کسب و کارها،  نیاز به حضور فیزیکی مردم در بیرون از خانه به حداقل برسد. از آنجا که «پویش ملی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی خدماتش را در بستر ICT با رعایت تمام استاندارد های بین المللی در زمینه فناوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی ارائه می کند و از تعطیلی کسب و کارها جلوگیری به عمل می‌آورد، می توان آن را اولین قدم در راستای تحقق شعار سال یعنی «جهش تولید» دانست.