آموزش, کارآفرینی

تاثیر مثبت بازاریابی دیجیتال بر مشتری مداری

تاثیر-مثبت-بازاریابی-دیجیتال-بر-مشتری-مداری

افزایش فروش گوشی های هوشمند و اینترنت در کشور نشان از تمایل بیشتر مردم به استفاده از دنیای مجازی را نشان می دهد به طوری که در حال حاضر با تغییر سبک زندگی جوانان مواجه هستیم و در تحقیقات اخیر نیز بزرگسالان زمان بیشتری را نسبت به گذشته در اینترنت صرف می کنند. اینجاست که می طلبد مدیران کسب و کارها به سمت بازاریابی دیجیتال حرکت کنند.

این حضور گسترده در فضای مجازی و استفاده از بستر اینترنت موقعیت و فرصت خوبی را برای کسب و کارهای مختلف ایجاد کرده است تا صاحبان کسب و کارها با شناسایی مشتریان و معرفی محصولات خود با استفاده از بازاریابی دیجیتال بهره ببرند.

مشتری مداری

مشتری استمرار کسب و کار را ضمانت و زندگی تجارت به وجود مشتری ارتباط دارد. با توجه به اینکه فضای رقابت کسب و کار روز به روز در حال گسترش است نگهداری مشتری و مشتری مداری بسیار سخت شده است و برای این کار باید از ایده ها و خلاقیت های جدید استفاده کرد.

بازاریابی دیجیتال برای هر تجارتی سودمند است. جدا از اینکه شرکت شما چه محصولی تولید و یا می فروشد بازاریابی دیجیتال می تواند برای رونق کسب و کار به شما کمک کند . برای کسب نتیجه بهتر باید بازاریابی بر اساس مشتری مداری باشد و در تمام مراحل این نکته را رعایت کنید.

کمترین بی توجهی به خواسته های مشتری منجر به نارضایتی او و جذب توسط رقیبان می شود. در این حالت یک مشتری از ما کم و یک مشتری به رقیب اضافه می شود و ما برای رونق کسب و کار خود به دنبال جذب مشتری جدید باشیم.

از آنجا که یک مشتری ناراضی می تواند اعتراض خود را به چند نفر منعکس کند در نتیجه با گذشت زمان شرکت بخش زیادی از مشتریان خود را از دست می دهد و زمینه حذف خود را از بازار فراهم می کند. و برعکس همین موضوع وجود دارد کسب و کارها می توانند با مشتری مداری و راضی نگه داشتن آنها مشتری بیشتری را جذب کرد.

آموزش لازمه مدیریت موفق

در ارتباط با مشتری مداری باید نکاتی از جمله رفتار درست با مشتری، احترام به مشتری، گوش دادن به مشتری، جلب رضایت آنها، جلب اعتماد و شفاف سازی توجه ویژه ای داشته باشید.

فروشنده یا صاحب کسب و کارها نباید اجازه دهد مشتری برند یا کالای آنها را فراموش کند اصل مهم مشتری مداری ” همیشه حق با مشتری است” باید برای کارکنان شرکت توضیح داده شود. در بازاریابی دیجیتال باید پیوسته و از طریق مختلف تبلیغات خود را ادامه دهید.

مدیریت کسب و کارها نیازمند دانش و مهارت است و بحث مشتری مداری نیز در دل همین مهارت گنجانده شده است آریاداناک در نظر دارد در حوزه کسب و کار دوره ای با عنوان ” دوره بین المللی مدیریت کسب و کار” با محوریت ” تاثیر مثبت بازاریابی دیجیتال بر مشتری مداری” برگزار نماید این دوره برای علاقمندان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

در صفحات اینترنتی که برای معرفی کسب و کار ساخته می شود باید بهینه سازی صفحه برای گوشی های همراه حتما مورد توجه قرار بگیرد. بدلیل اینکه بیشتر کاربران اینترنت از طریق تلفن همراه بازدید از صفحات اینترنتی را انجام می دهند توجه به این موضوع یک نوع مشتری مداری محسوب می شود.

در بازاریابی دیجیتال باید تلاش شود ارتباط دو سویه در میان مشتری و مجموعه کسب و کار برقرار شود. اگر تبلیغات یک سویه باشد و مشتری نتواند آنلاین خواسته خود را بیان کند به راحتی از تبلیغات گذر خواهد کرد چون مشتری در آن لحظه می خواهد به سوالات در ذهن خود برسد.

هر کسب و کاری یک مدیریت می خواهد و مدیریت یک مجموعه هم جدا از تجربه باید دانش داشته باشد و روش های نوین را بکار بگیرد برای بدست آوردن این دانش باید بروز بود و در دوره های مرتبط با بازاریابی و کسب و کار شرکت کند.

امروزه پیشرفت های تکنولوژی بسیار چشمگیر است به نحوی که اگر خود را با آن همراه نسازید از قافله جا خواهید ماند از آنجایکه بازاریابی دیجیتال نیز بر روی همین بستر قرار دارد سعی کنید در بحث مدیریت کسب و کار همیشه خود را بروز نگه دارید.