پویش ملی پیشگیری از کرونا

مواد پرکاربرد استریل و ضد عفونی کننده دست و سطوح

مواد-پرکاربرد-ضدعفونی-کننده-دست-و-سطوح

تفاوت ضد عفونی کننده دست و سطوح

ضد عفونی کننده ها از ملزومات زندگی امروز ما هستند. ضد عفونی کننده ها در انواع مختلفی در فروشگاه ها موجود هستند که هر یک مختص به انجام کار خاصی و به طور کلی تمیز نمودن و پاک کردن بدن یا سطوح مختلف و یا حتی خوراکی ها از هرگونه میکروب می باشند.

مهمترین و پر استفاده ترین ضد عفونی کننده ها، ضد عفونی کننده دست و سطوح است که در هر زمان و مکانی از واجبات زندگی ما شده اند.

به دلیل استفاده و پرکاربردی بودن ضد عفونی کننده دست و سطوح، گاهی افراد برای پاک سازی دست خود از آلودگی و میکروب های مختلف، این دو محصول را به جای یکدیگر استفاده می کنند که بسیار اشتباه است.

اگر هدف ما از بین بردن آلودگی و میکروب های دست و بدن باشد، بهترین راهکار شستن محل مورد نظر با آب و صابون است.
ضد عفونی کننده دست و سطوح، زمانی به دادمان می رسند که آب و صابون در دسترس ما نباشد و ما به طور سریع نیاز به پاکیزگی دست و یا مکان خاصی داشته باشیم.

ضد عفونی کننده ی دست و بدن با میزان میکروب کشی مناسب، بدون ایجاد حساسیت و خشکی پوست بر خلاف شست و شو با آب و صابون، عملکرد بسیار مناسبی در مقابل آلودگی ها دارد که برای کودکان نیز بسیار مناسب است و همچنین در دو نوع الکلی و بدون الکل عرضه می شود.

ضد عفونی کننده سطوح از نوع قوی تری از مواد و گاهی با بوی به شدت تند استفاده می شود که قدرت پاک کنندگی بسیار بالایی دارد و هیچ گونه ردی از کثیفی و آلودگی را به جای نمی گذارد.

یکی دیگر از تفاوت های ضد عفونی کننده دست و سطوح، وجود میزان بالایی از سفید کننده و لکه بری در ضد عفونی کننده های سطوح مختلف است اما در ضد عفونی کننده های دست مقادیر بیشتری از الکل و آب رسان استفاده شده و برند های مختلف از رایحه های مختلفی نیز برای این ضد عفونی کننده ها استفاده می کنند تا علاوه بر ایجاد رایحه ی خوب، موجب حساسیت پوستی نیز نشود.

انواع دیگر از ضد عفونی کننده های پرکاربرد

از دیگر ضد عفونی کننده هایی که بسیار در زندگی روزمره ی ما پرکاربرد هستند می توان به ضد عفونی کننده های زخم و بخیه، اسپری ضد عفونی کننده، ضد عفونی کننده ی لباس، ضد عفونی کننده ی اتاق، ضد عفونی کننده ی میوه و سبزیجات اشاره کرد.

بتادین هایی که اکثرا در مکان های مختلف دیده اید در واقع همان ضد عفونی کننده های زخم و بخیه هستند که با عمل میکروب کشی، اجازه ی ورود باکتری به سطح داخلی زخم را نمی دهند و مانع از عفونت می شوند.

علاوه بر ضد عفونی کننده دست و سطوح، بتادین نیز از دیگر ضد عفونی کننده های واجبی است که برای هر خانه ای الزامی می باشد.

اسپری های ضد عفونی کننده سطح یک مقدار بیشتری نسبت به سایر ضد عفونی کننده هایی دارند که به طور معمول برای دست از آن ها استفاده می کنیم.

اسپری های ضد عفونی کننده به دلیل ماهیت قوی تری که دارند، بیشتر در مکان های عمومی تر و شلوغ تری مثل آرایشگاه ها، بیمارستان ها و مدارس و آموزشگاه ها کاربرد دارند.

لباسی که ما به تن می کنیم و با آن در محیط آلوده و پر خطر بیرون می رویم، خود دلیلی بر بیمار شدن ما است. فرض کنید شما به دلیل کار فراوان، بیشتر ساعات روز را در محیط بیرون خانه سپری می کنید و تمام میکروب و آلودگی هایی که حتی به چشم ما نیز نمی آید، بر روی لباس های ما می نشیند و اگر آن را به موقع و توسط شوینده ی مناسب نشوییم، سلامت ما را به خطر می اندازد.

ضد عفونی کننده ی لباس، راه حلی مناسب برای مشکل لباس های ما است زیرا گاهی به تنهایی استفاده از یک شوینده ی ساده، کارساز نخواهد بود.

اهمیت خرید صحیح ضد عفونی کننده ی لباس همانند ضد عفونی کننده دست و سطوح است و قبل از خرید، از نوع پوست خود اطلاعات کافی داشته باشید.

ضد عفونی کننده های اتاق نوع خاصی از ضد عفونی کننده ها هستند که در نوع با کیفیت آن از مواد شیمیایی ای استفاده شده است که سلامت ما را به خطر نمی اندازد و محرک تنفس و ریزش اشک نیز نمی باشد؛ هرچند اکثر ضد عفونی کننده های اتاق را بدون بو تولید می کنند تا مشکل افراد دارای حساسیت و یا میگرن را بر طرف کنند زیرا این سبک از محصولات اگر دارای بو باشند، ماندگاری بوی زیادی دارند.

شاید شما هم جز افرادی باشید که میوه و سبزیجات خود را تنها با آب خالی می شویید؛ اما باید خاطر نشان کنیم که شستن مواد خوراکی با آب، کافی نیست و احتیاج به ضد عفونی کننده ی مخصوص مواد خوراکی دارد پس سلامت خود را در اولویت قرار داده و از خرید ضد عفونی کننده میوه و سبزیجات غافل نشوید.