نمایشگاه

موقعیت امارات در شاخص اتصال جهانی

موقعیت امارات در شاخص اتصال جهانی

موقعیت امارات در شاخص اتصال جهانی به گونه ای است که از میان 169 کشور در رتبه چهارم قرار گرفت. این کشور به دلیل موقعیتش به‌عنوان یک شاهراه تجاری، جریان سرمایه‌گذاری خارجی، تعداد بالای گردشگر و جمعیت زیاد مهاجران، با دو رتبه صعود، تبدیل به جهانی‌شده‌ترین کشور خاورمیانه شده است.

در گزارشی که به صورت مشترک توسط شرکت DHL و NYU Stern School of Business تهیه شده، آمده است دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب در سال ۲۰۲۱ با دو پله ارتقاء به رتبه چهارم جهانی در بین ۱۶۹ کشور جهان پس از هلند، سنگاپور و بلژیک در دهمین شاخص اتصال جهانی DHL که توسط DHL و NYU تنظیم شده است، صعود کرد.

بیشترین اتصال تجاری ایران در خاورمیانه با چهار همسایه‌ اش عراق، ترکیه، افغانستان و امارات است. در خارج از منطقه نیز مبادلات تجاری ایران با چین، آمریکا، بریتانیا، کانادا، هند و آلمان بیشتر از دیگران است.

پس از امارات متحده عربی، قطر در رده ۳۱، بحرین در رده ۳۹، عربستان سعودی در رتبه ۴۲، لبنان در رتبه ۵۴، کویت در رتبه ۵۶ و اردن در رده ۶۱ قرار دارند.

اقتصاد امارات متحده عربی با کمک ۳۸۸ میلیارد درهم (۱۰۵٫۶۵ میلیارد دلار) بودجه حمایتی به بهبودی خود از رکود ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹ ادامه می‌دهد.

ابتکارات دولتی، ازجمله صدور ویزا برای بازنشستگان خارج از کشور و گسترش طرح ویزای طلایی ۱۰ ساله برای تشویق متخصصان خارجی به استقرار در این کشور، نیز به بهبود تمایل به سرمایه‌ گذاری کمک کرده است.

در خصوص موقعیت امارات در شاخص اتصال جهانی کشور باید گفت در دو دهه گذشته سود سرمایه‌گذاری خود در زیرساخت‌ ها و استقبال از فن‌آوری را درو کرد که به امارات کمک کرد تا با همه‌ گیری کووید-۱۹ سازگار شود و از آن جان به در ببرد.

ارتقای جایگاه دبی در جذب گردشگر با افتتاح نمایشگاه اکسپو 2020

درعین‌حال نمایشگاه بین‌ المللی اکسپو ۲۰۲۰ از زمان افتتاح خود در ۱ اکتبر تعداد زیادی بازدیدکننده را به خود جذب کرده است. طبق داده‌های رسمی بیش از ۶٫۳ میلیون نفر تا ۱۳ دسامبر از اکسپو بازدید کرده‌اند. اگر شما هم علاقه مندید که از این نمایشگاه بازدید به عمل آورید به شما این خبر خوش را میدهیم که گروه آریاداناک قرار است در تاریخ 5 الی 8 بهمن ماه 1400 تور نمایشگاه اکسپو دبی 2020 را آغاز کرده و شما را به دیدنی های نمایشگاه اکسپو دبی ببرد.

شاخص اتصال جهانی DHL جهانی‌ شدن را بر اساس چهارستون اصلی اندازه‌ گیری می‌ کند: جریان تجارت بین‌ المللی، سرمایه، اطلاعات و مردم. این شاخص هم اندازه جریان‌ های بین‌ المللی کشورها را نسبت به فعالیت‌ های داخلی آن‌ ها و هم دامنه جغرافیایی دسترسی آن‌ ها در سراسر جهان را دنبال می‌ کند.